Fallout 1.5: Resurrection15.11.2011 Resurrection? Právě dohráno!

Před několika týdny jsem se domluvil s Ratmanem a Daemonem, že udělám důkladný betatest hry. Můj úkol byl jasný. Vychytat chyby, poznat důkladně celou hru a pak pomoci s balancováním a některými dalšími věcmi, které jsou potřeba dodělat.

Hru jsem dostal před dvěma týdny a od té doby jsem každý den usilovně hrál, hledal chyby a zkoušel různá řešení úkolů. Ve verzi, kterou jsem dostal, chyběla oskriptovat "jen" jedna čtvrť velkého města a nefungovala náhodná setkání na mapě. Všechny ostatní lokace jsou už dobře hratelné a potřebují jen mírně doladit obtížnost. Dnes jsem hru dohrál a to s ne moc úspěšným koncem, protože jsem do finálové lokace přišel s postavou o minimálně 5 úrovní nižší, než se předpokládá při plně funkční mapě.

Hra je rozlohou podobná Falloutu 1, na který příběhově navazuje. Příběh je vynikající, propracovaný do nejmenších detailů (netroufám si odhadnout, kolik návštěv pražských hospod k tomu bylo potřeba) a perfektně zapadá do univerza Falloutu. Rozmanitostí a možnostmi řešení úkolů je zase více podobná Falloutu 2. Jak mi Ratman řekl, u jednoho úkolu udělal až 7 různých možností řešení! Konců má hra více než Fallout 2 a skoro 3x tolik co Fallout 1! Jak bude vypadat svět na konci vašeho hraní v tomto Falloutu, bude jen na vás. Bude vzkvétat nebo bude naopak všechno zničeno?

Dialogy jsou bohaté a tak jako u ostatních Falloutů, hodně záleží na tom, jakou si vytvoříte postavu a jaké dovednosti se zaměříte. Možnost hrát za úplného debílka je samozřejmostí (sám jsem tuto možnost nezkoušel). Dialogy a atmosféra světa jsou podobné Falloutu 1. Svět mi přišel daleko temnější než ten ve Falloutu 1. Není se čemu divit, protože oba hlavní designéři jsou známi tím, že milují hru za záporné postavy. Za kladnou postavu mi pak hraní přišlo daleko těžší, protože jsem často musel vybírat mezi lepším zlem a horším zlem. Ale popravdě, takhle by měl asi vypadat postapokaliptický svět, kde květinové děti a sametoví králíčci nemají nejmenší šanci na přežití.

Jak v této fázi hodnotím Fallout 1.5: Resurrection Jak už jeho název napovídá, svým příběhem perfektně zaplňuje časovou mezeru mezi oběma nejstaršími Fallouty a rozšiřuje tak svět Falloutu o další kvalitní, byť neoficiální díl. Díl, který nebudete hrát jednou, ale hned několikrát a pokaždé to bude jiná hra, jiný zážitek s jiným koncem.

Plánuje se i anglická verze, ale ta by měl vyjít až nějaký čas po té české.

Jiri_auf_Wiedersehen