Fallout 1.5: Resurrection05.12.2013 Patch verze 1.1

Je to tu, patch na Resurrection verze 1.1 – Můžete stahovat například zde exe soubor, který vás updatem provede, nebo zip archiv a prostě jeho obsah překopírovat do Fallout 2 složky. Také jsme uploadli plnou hru v aktuální verzi (ke stažení například zde).

Doufáme, že jsme se postarali o všechny závažné problémy a že by vám tedy hraní nemělo nic vážného narušovat. Tvorba modifikace pro Fallout 2 není snadná záležitost. Engine je starý a není stavěn na modifikování, s tím se nikdy nepočítalo. Má své problémy, které musíme občas obcházet. A někdy se prostě chová nepředvídatelně. Co spoustě hráčů funguje, může jiným dělat problémy. Stále nám samozřejmě můžete dát vědět, pokud máte nějaké potíže (například na našem fóru), abychom se na to mohli podívat a případně problém opravit. Zatím máme i tak zapsaných několik chybek a drobných vylepšení, které máme v plánu opravit a dopracovat do dalšího patche. Ten bude někdy v příštím roce. Přesněji to teď neodhadneme, přece jenom se blíží Vánoce.

Pár poznámek, které doporučuju přečíst před aktualizováním Resurrectionu:
- Jak jsem již minule upozorňoval, uložené pozice z verze 1.0 nebudou v nové verzi funkční. S tím se nedá nic dělat.
- Jelikož se s patchem aktualizují i ini soubory Sfallu a High Resolution patche, nastavení, které jste mohli změnit v Resurrection konfigurátoru (například rozlišení), se vrátí na základní. Musíte si znovu přes konfigurátor vše nastavit.
- Občas jsem na našem fóru nahrával soubor s provizorní opravou konkrétního bugu. Pokud jste si tento soubor stáhli, tak si ho nezapomeňte nyní smazat (projděte podsložky ve složce Resurrection/resdata), aby se už nenačítal. Šlo opravdu jen o provizorní opravy. Jejich lepší provedení je již ve verzi 1.1 obsaženo.
- Pokud chcete vidět seznam změn, je v souboru fores_change.log, který najdete ve složce s nainstalovaným Resurrectionem. Nebo se můžete podívat přímo zde. Pozor ale, obsahuje spoilery!
- Aktualizovali jsme i readme soubor o známé problémy, s kterými se někteří hráči při spouštění hry setkali a přidali i pár doporučení. Za zmínku stojí především, že není dobré ukládat a načítat pozice během boje nebo alespoň ukládání během boje omezit. Příliš časté ukládání a načítání během boje se Falloutu 2 moc nelíbí a můžete tak způsobit problémy jako padání hry a poškozování uložených pozic, které se projeví třeba až o několik hodin hraní později.

A nakonec, pokud jste to minulý týden minuli, rád vás upozorním, že vyšly další dvě recenze. Na Games.cz od Marka Fišera a na Eurogamer.cz od Jiřího Sládka.

Daemon