Fallout 1.5: Resurrection27.01.2017 Co se událo

Jako hlavní musím hrdě zmínit, že Resurrection byl nominován na vyhlášení herních cen South by Southwest (SXSW) v kategorii fanouškovský výtvor roku. Do 10. února může každý vložit svůj hlas na stránkách IGN ve všech kategoriích včetně "Fan Creation of the Year", ve které je Resurrection nominován.

Za poslední měsíce se objevily další recenze na naší hru. RetrospectiveGaming vydal na svém kanále vychvalující video recenzi. PC Gamer zveřejnil článek o Resurrectionu, který byl původně vydán v říjnovém PC Gamer UK magazínu. A ve Finštině si mohli o hře přečíst čtenáři časopisu Pelit.

Resurrection je možné si nyní zahrát také v polštině. Fanoušci okolo polských Falloutích stránek fallout-corner.pl přeložili hru kompletně do svého rodného jazyka. To je úctyhodný výkon vzhledem k obrovskému množství textů, které museli přeložit. Polský překlad i s instrukcemi k instalaci naleznete na této stránce.

Pokud jde o věci budoucí, můžu už nyní s jistotou říct, že vydáme patch číslo 1.6. Hráči nám již pár chybek ve verzi 1.5 nahlásili, takže stojí za to další patch udělat. Nečekejte hromadu změn jako přišla s verzí 1.5, půjde jen o vyhubení zbývajících bugů. Zatím nevíme, kdy nový patch vyjde. Jakmile to budeme schopni odhadnout, budeme vás informovat.

Daemon

17.11.2016 Patch verze 1.5

Nový patch pro Resurrection, tentokrát již verze 1.5, je nyní k dispozici ke stažení. Můžete stahovat patch například zde nebo celou hru ve verzi 1.5 zde. Více odkazů je tradičně na stránce Stažení.

Nová verze obsahuje velké množství oprav a drobných vylepšení. Mnoho z opravených chyb a problémů bylo objeveno díky vám, hráčům. Spoustu jste nám jich nahlásili, několik jsme jich zjistili také sledováním hraní Resurrectionu ve videích na YouTube.

Základní informace k patchi, které doporučuji přečíst před aktualizováním Resurrectionu:
- Samotný patch lze aplikovat na jakoukoli starší verzi Resurrectionu. Neobsahuje jen změny, které jsme dělali do verze 1.5, ale i všechny ze starších patchů.
- Uložené pozice nejsou zpětně kompatibilní. Po určitých změnách už Fallout 2 prostě nedokáže načíst pozice uložené před těmi změnami. Uložené pozice ze starších verzí Resurrectionu tedy ve verzi 1.5 nepůjdou načíst.
- Aktualizovali jsme Sfall a High Resolution patch, které jsou součástí Resurrectionu. Pokud ale budete chtít v budoucnu tyto patche aktulizovat na novější verze, můžete nyní snadno zkopírováním novější verze souboru ddraw.dll (pro Sfall) nebo f2_res.dll (pro High Resolution patch) do adresáře Fallout 2/Resurrection. Nekopírujte ale do Resurrectionu soubory ddraw.ini a f2_res.ini. Resurrection má své specifické nastavení v těchto souborech, které se liší od defaultního nastavení High Resolution patche a Sfallu.
- Jelikož se s patchem aktualizují i ini soubory Sfallu a High Resolution patche, nastavení, které jste mohli změnit v Resurrection konfigurátoru (například rozlišení hry), se vrátí na základní. Musíte si znovu přes konfigurátor nebo editování těchto souborů vše nastavit.
- Adresář "resdata", který byl v adresáři Resurrection, jsme pro verzi 1.5 přejmenovali na "data". Instalátor patche se o přejmenování adresáře automaticky postará. Díky tomu by měly nyní s Resurrectionem bez problémů pracovat různé programy na editaci souborů Falloutu.
- Pokud jste si stáhli soubory s provizorní opravou nějaké konkrétní chyby, tyto soubory nyní smažte (projděte podsložky ve složce Resurrection/data, respektive původně Resurrection/resdata), aby se už nenačítaly. Šlo opravdu jen o provizorní opravy. Jejich lepší provedení je již ve verzi 1.5 obsaženo.
- Pokud chcete vidět seznam změn, je v souboru fores_change.log, který najdete ve složce s nainstalovaným Resurrectionem. Nebo se můžete podívat přímo zde. Pozor ale, obsahuje spoilery!
- Pokud narazíte na problém s instalací nebo spuštěním Resurrectionu, podívejte se nejdříve do readme souboru, jestli neobsahuje radu, jak váš problém vyřešit. Pokud vám readme nepomůže, napište nám na fórum nebo na email, pokusíme se vám pomoct.

Užijte si hru!

Daemon

26.10.2016 Datum vydání patche 1.5

Vydání patche verze 1.5 jsme stanovili na čtvrtek 17. listopadu.

Nyní už je jisté, že uložené pozice ze starších verzí Resurrectionu nepůjdou ve verzi 1.5 načíst. Ale za to s patchem přijde velké množství oprav a drobných vylepšení. Jestli chcete už nyní vědět, co všechno bude ve verzi 1.5 změněno, tady se můžete podívat na aktuální seznam změn verze 1.5 (pozor, obsahuje SPOILERY!). Nejde o finální seznam, pár změn ještě do vydání patche určitě přibude.

Daemon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23