Fallout 1.5: Resurrection05.12.2013 Patch verze 1.1

Je to tu, patch na Resurrection verze 1.1 – Můžete stahovat například zde exe soubor, který vás updatem provede, nebo zip archiv a prostě jeho obsah překopírovat do Fallout 2 složky. Také jsme uploadli plnou hru v aktuální verzi (ke stažení například zde).

Doufáme, že jsme se postarali o všechny závažné problémy a že by vám tedy hraní nemělo nic vážného narušovat. Tvorba modifikace pro Fallout 2 není snadná záležitost. Engine je starý a není stavěn na modifikování, s tím se nikdy nepočítalo. Má své problémy, které musíme občas obcházet. A někdy se prostě chová nepředvídatelně. Co spoustě hráčů funguje, může jiným dělat problémy. Stále nám samozřejmě můžete dát vědět, pokud máte nějaké potíže (například na našem fóru), abychom se na to mohli podívat a případně problém opravit. Zatím máme i tak zapsaných několik chybek a drobných vylepšení, které máme v plánu opravit a dopracovat do dalšího patche. Ten bude někdy v příštím roce. Přesněji to teď neodhadneme, přece jenom se blíží Vánoce.

Pár poznámek, které doporučuju přečíst před aktualizováním Resurrectionu:
- Jak jsem již minule upozorňoval, uložené pozice z verze 1.0 nebudou v nové verzi funkční. S tím se nedá nic dělat.
- Jelikož se s patchem aktualizují i ini soubory Sfallu a High Resolution patche, nastavení, které jste mohli změnit v Resurrection konfigurátoru (například rozlišení), se vrátí na základní. Musíte si znovu přes konfigurátor vše nastavit.
- Občas jsem na našem fóru nahrával soubor s provizorní opravou konkrétního bugu. Pokud jste si tento soubor stáhli, tak si ho nezapomeňte nyní smazat (projděte podsložky ve složce Resurrection/resdata), aby se už nenačítal. Šlo opravdu jen o provizorní opravy. Jejich lepší provedení je již ve verzi 1.1 obsaženo.
- Pokud chcete vidět seznam změn, je v souboru fores_change.log, který najdete ve složce s nainstalovaným Resurrectionem. Nebo se můžete podívat přímo zde. Pozor ale, obsahuje spoilery!
- Aktualizovali jsme i readme soubor o známé problémy, s kterými se někteří hráči při spouštění hry setkali a přidali i pár doporučení. Za zmínku stojí především, že není dobré ukládat a načítat pozice během boje nebo alespoň ukládání během boje omezit. Příliš časté ukládání a načítání během boje se Falloutu 2 moc nelíbí a můžete tak způsobit problémy jako padání hry a poškozování uložených pozic, které se projeví třeba až o několik hodin hraní později.

A nakonec, pokud jste to minulý týden minuli, rád vás upozorním, že vyšly další dvě recenze. Na Games.cz od Marka Fišera a na Eurogamer.cz od Jiřího Sládka.

Daemon

22.11.2013 První patch vyjde za necelých 14 dní

Stále pracujeme na prvním patchi a jak se seznam oprav a vylepšení hromadí, blíží se i jeho vydání. Patch uveřejníme ke stažení některý z prvních prosincových dnů, to znamená v týdnu od 2. prosince. Snažíme se, aby patch opravil nejzávažnější problémy a zároveň ošetřil co nejvíc drobností, kterým se ještě stihneme do konce listopadu věnovat. Po vydání prvního patche budeme pokračovat v práci na druhém. Vzhledem k množství věcí, které jsme už upravili, nechceme ten první nadále zdržovat. Ke stažení bude jak samotný patch v podobě instalátoru, tak celý Resurrection v aktualizované verzi 1.1. Uložené pozice z verze 1.0 nebudou zpětně kompatibilní. Jsou změny, při kterých už Fallout 2 starší pozice neskousne. To je věc enginu, s tím my nic nenaděláme.

Kromě patche se už pomalu rozjíždí překlad do angličtiny. Díky všem překladatelů, kteří se ozvali na naší výzvu. Bylo vás víc než jsme čekali. Nakonec se ještě musíme pochlubit pochvalnou recenzí (hodnocení 90 %) na Bonuswebu: Postapokalyptický Fallout od fandů je úžasný, temný a zdarma. Jan Hanáček v ní popsal, jak je život v pustině těžký a jaké jsme poetické duše (konečně si někdo všiml) :-)

Daemon

06.11.2013 Resurrection na Databázi her

Ode dneška má Resurrection profil na databaze-her.cz, kde můžete o hře nejen diskutovat, ale také například napsat komentář a ohodnotit. Do Databáze, která v současnosti obsahuje skoro 8000 profilů PC her, se normálně modifikace nepřidávají, ale dostali jsme od týmu Databáze výjimku, za což jim děkujeme.

Daemon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23