Fallout 1.5: Resurrection15.07.2015 Stav EN překladu a korektury

Především díky všem, kdo se ozval a nabídl nám pomoc s korekturou anglických textů. Ozvalo se vás opravdu hodně a to především od oznámení čtvrtého Fallouta :) Vážíme si vaší nabídky. Všem, kdo jste se ozvali na náš email info@resurrection.cz jsem se snažil odpovědět, snad jsem na nikoho nezapomněl. Jestli jste odpověď nedostali, zkontrolujte si složku pro spam, už se také stalo, že mail od nás v ní skončil. Kromě Michaela se už do kontroly textů pustil Aaron Campbell a brzy by se měl zapojit i třetí korektor. Nyní tedy máme dostatek korektorů k včasnému dokončení překladu Resurrectionu. To znamená ještě letos.  

Samotné překládání od posledně také opět pokročilo. Především jsme dokončili překlad Albuquerque, největšího města ve hře, čemuž odpovídá i množství a rozsáhlost textů. Na konec se na překladu Albuquerque do jisté míry podíleli hned tři překladatelé. Dalším významným milníkem je přeložení města Corath, u něhož se už pracuje i na korektuře.

Daemon

17.05.2015 Novinky o chystaném Junktownu

Postapo festival Junktown konající se tento červenec již před časem spustil předprodej vstupenek a upřesnil svůj program i místo konání. Do konce května si můžete koupit vstupenku za 375 Kč, od června to už bude za 450 Kč. Akce se bude konat v areálu raketové základny Bratronice a novinkami o programu organizátoři hojně zásobují FB event akce, doporučuji sledovat. Na aktualizovaném plakátu festivalu nechybí zmíněn ani Resurrection. Za náš tým plánuji jet já (Daemon), Saruman, Maryo, účast potvrdili i Chekotay s Viky a věřím, že přijedou i další.

Daemon

10.05.2015 Hledá se korektor anglických textů

Překlad hry do angličtiny pokračuje slušným tempem a myslím, že vydání anglické verze Resurrectionu tento rok vypadá velmi reálně. K tomu ale potřebujeme pomoc s korekturou. Některé texty již dříve korekturou prošly, ale momentálně jsme ve stavu, kdy se tomu již nikdo nevěnuje a nahromadilo se velké množství přeložených textů, které ještě nebyly zkontrolovány. Tudíž jestli je vaše znalost angličtiny na vysoké úrovni a jste ochotni věnovat svůj volný čas a pomoct nám s kontrolou textů, prosím ozvěte se na náš email. Nebo jestli o někom takovém víte, nasměrujte ho prosím k nám. Textů je tolik, že jejich kontrola na dost dlouho zabaví jednoho či dva korektory. Nejradši bychom rodilého mluvčího, aby kromě oprav pravopisných chyb byl schopný rozeznat a případně upravit příliš uměle znějící věty. Umět česky v tomto případě není vůbec potřeba.

Pokud jde o samotný překlad textů, nedávno jsme dosáhli dalšího milníku – Kompletně byl přeložen Sedit, druhé největší město ve hře. A tomu největšímu městu, Albuquerque, toho k dokončení také příliš nezbývá.

Daemon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22