Fallout 1.5: Resurrection04.07.2014 Stav překladu: Třetina za námi

Překlad Resurrectionu do angličtiny probíhá slušným tempem. Pro hrubou představu, jak jsme daleko: Z celkových 588 textových souborů jich je 194 přeloženo, takže více méně třetina. Díky překladatelům, kteří s překládáním nepřestali a stále tomu věnují svůj volný čas, přestože ho někdy mají málo kvůli životním událostem, ať už šťastným nebo nešťastným. Mezi ty šťastné patří svatba a narození dítěte. Oběma překladatelům blahopřeju!

Začalo se už pracovat i na korektuře přeložených textů. Vítám do týmu Michaela Jonese, který se už pustil do kontroly textů menší lokace (PROGEMA), kterou máme jako první kompletně přeloženou. Michael nám pomůže k tomu, aby byl překlad opravdu kvalitní a čekání na něj se tak vyplatilo.

Daemon

02.04.2014 Patch verze 1.2

Nový patch můžete stahovat například zde nebo celou hru ve verzi 1.2 zde. Více odkazů je tradičně na stránce Stažení.

Patch obsahuje nejen velké množství oprav, úprav a vylepšení. Základní součástí Resurrectionu jsou nyní některá z vylepšeních, která si je možné do hry stáhnout zvlášť. Verze 1.2 tak už obsahuje vylepšenou češtinu pro Fallout 2 s lepšími překlady a s přeložením částí grafiky, která ještě zůstávala v angličtině. Za to díky JaWovi a Toudimi. Přímo ve hře je již implementován i Party Orders add-on umožňující rozdávat jednoduché rozkazy parťákům přes rychlé klávesy. Autorem je pelicano, tady jsou informace o původní verzi. Pro Resurrection jsme udělali drobné úpravy, především aby správně fungoval s našimi parťáky. Díky patří také dvěma novým testerům Rajovi a Gordonovi, kteří nám pomohli s testováním oprav.

Pevně doufáme, že nyní by vám hraní nemělo nic vážného narušovat. Máme už do verze 1.3 naplánováno několik úkolů, ale jde jen o opravy drobností a vylepšení. Přece jenom vždy je co vylepšovat. Pokud přesto narazíte na chybu, můžete nám o tom napsat třeba na našem fóru. Plány, kdy patch 1.3 vyjde, ještě nemáme. Nyní má pro nás prioritu překlad do angličtiny, takže je možné, že vyjde až spolu s ní. Zatím stále předpokládáme, že překlad bude ještě někdy tento rok, ale jak už ze zkušenosti víme, těžko to odhadnout nebo pořádně naplánovat.

A nakonec základní informace k patchi, které doporučuju přečíst před aktualizováním Resurrectionu:
- Samotný patch lze aplikovat na jakoukoli starší verzi Resurrectionu. Obsahuje i změny, které jsme dělali do verze 1.1.
- Uložené pozice nejsou zpětně kompatibilní. Pozice z verze 1.0 nebo 1.1 nepůjdou ve verzi 1.2 načíst.
- Jelikož se s patchem aktualizují i ini soubory Sfallu a High Resolution patche, nastavení, které jste mohli změnit v Resurrection konfigurátoru (například rozlišení), se vrátí na základní. Musíte si znovu přes konfigurátor vše nastavit.
- Pokud jste si z našeho fóra stáhli soubor s provizorní opravou nějaké konkrétní chyby, ten soubor nyní smažte (projděte podsložky ve složce Resurrection/resdata), aby se už nenačítal. Šlo opravdu jen o provizorní opravy. Jejich lepší provedení je již ve verzi 1.2 obsaženo.
- Pokud chcete vidět seznam změn, je v souboru fores_change.log, který najdete ve složce s nainstalovaným Resurrectionem. Nebo se můžete podívat přímo zde. Pozor ale, obsahuje spoilery!
- Pokud narazíte na problém s instalací nebo spuštění Resurrectionu, podívejte se nejdříve do readme souboru, jestli neobsahuje radu, jak váš problém vyřešit. Pokud vám readme nepomůže, napište nám na fórum, pokusíme se vám pomoct.

Daemon

27.03.2014 Nuclearization - Fallout hudba nejen z Resurrectionu

O hudebním projektu Nuclearization - Voyage In The Post Atomic Unknown jsme již dříve psali. Bylo to ale několik let zpět a toto album si rozhodně zaslouží další zmínku. Emitremmus vytvořil nejen temnou hudební poctu Falloutům v duchu původní hudby Marka Morgana, ale také několik skladeb přímo pro Resurrection. Myslím, že ty zapadly mezi originální melodie přímo ideálně. Pokud si je chcete poslechnout mimo hru, můžete si zdarma stáhnout celé Nuclearization zde, stejně tak si přečíst něco o jeho vzniku. Odkaz přidáváme i do sekce stažení, aby to tentokrát již nezapadlo.

Jinak již během příštího týdne vypustíme pro Resurrection patch 1.2 se slušnou zásobou oprav, úprav a vylepšení!

Daemon

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23