?? zhrnutie

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Prod1gy
Accepted
Posts: 12
Joined: Mon Oct 07, 2013 6:46 pm

První dojem

Post by Prod1gy »

Ahoj lidi,

Taky se vám zdá ten začátek trošku až moc těžkej? :D
Měl jsem tam mimochodem menší bug. Dostal jsem ukol sehnat ty medikamenty ale nezaktivoval se mi :X Tak jsem nakonec vystřílel tu hodnější jižní partu :D
Ale co mi trošku vadí, je málo ukolů kde dostanete + karmu, mám asi -69 karmu :D Prostě nevím.
Nejvíc mě nasralo když jsem šel na sraz místo Frederika a hned mě zabili nedalo se nic dělat, to mě přijde docela ujetý :)
Ale jako vypadá to na dlouho ještě tak uvidíme :)
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: První dojem

Post by Daemon »

Ahoj.
To, že se ti úkol nezaktivoval bude zřejmě tím, že si o něm nepromluvil s kým jsi měl. Julian tě pošle za Natalií a ona za doktorem.

Téma jsem přesunu do správné části fóra.
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

Moje zhrnutie

Toto je moj prvý príspevok, keďže som sa rozhodol hru najprv poctivo dohrať a potom napísať moje postrehy a celkové zhrnutie. Začnem tým, že Fallout 1a2 hrávam odkedy vyšili a na túto hru som sa dlho tešil. Informáciami o nej sa šetrilo a tak moje očakávania boli veľké.

Pre príjemnejšie čítanie odporúčam pustiť si skaldbu : Webb Pierce - more and more / http://www.youtube.com/watch?v=BXV1sF46sVI alebo http://www.youtube.com/watch?v=vizaJAJijgQ / Snáď sa na mna nik s moderátorov nenahnevá za tie dva linky.

Mám notebook HP, win 7 32bit a kartu Ati podporujúcu DX11. Hra mi išla nainštalovať bez problémov. Jediná vec, ak hru spúšťam cez config, tak tam nemám sejvy, ako ked hru spúšťam cez zástupcu. AK dám totiž uložiť zmeny, ale nespustím hru, tak config na to neberie ohlad a nič sa nezmení. Ak dám uložiť a spustiť, tak sa spustí so zmenami, ale bez sejvov.

Posnažím sa vyhnúť dakym väčším SPOILEROM. Hra sa odohráva na území Nového Mexika a prvé čo ma v spojitosti s týmto štátom napadá je Los Alamos National Laboratory kde USA vyvýjala nukleárne zbrane, ktoré potom testovala v nedalekej púšti. Ako druhé je mestečko Roswell opradené konšpiráciami o stroskotaní UFO. Ideálny material na spracovanie do sveta Falloutu O:-) žial ani jedna z oboch hore spomínaných lokalít v hre nie je :( :( :(

Začnem teda prv kritikou..

Prvé lokácie / New Hope, Rat Hole, Vrakovysko, Asmod.jaskyna / sú detailne prepracované.. je v nich plno vizuálnych drobností ako kamene, odpadky atd. O to viac zamrzi, že niektorým lokáciám - hlavne na ich okrajoch / napr. Sedith, Corath / sa nedostalo tolko pozornosti. Niektoré lokácie sú na okrajoch prázdne, čo hneď udrie do očí a uberá na profesionalite.

Ďalšou vecou ktorá mi vadí je nevyvážená obtiažnosť. Možno je to zámerom, aby bola hra tažšia ako oba predošlé Fallouty, ale plniť behacie Q aby potom prišlo k niekolkým / hneď po sebe nasledujúcim / súbojom, ktoré nemožno kvôli skriptu questu prerušiť a dokončiť neskôr / Q Annonym - prv sa beha po info a potom tuhe prestrelky ale príkladov by bolo viac / .. človek nevie čo ho čaká a potom je zaskočený lepšie ozbrojenou presilou. Spominam obtiažnosť, lebo obchodníci neponúkajú žiadne kvalitné zbrane ani brnenia.. tak sa mi hromadili v inventári iba zátky.

Bugov som vela nemal, questy mi šli plniť všetky v pohode. Chcem ale upozorniť na bug ohladom stretnutí na mape. Stáva sa mi pravidelne, že ma obkolesí skupina 10 a viac protivníkov. Jednak je človek bez šance, jednak neutečie a jednak musí dlho čakať až všetci ukončia svoj ťah. Taktiež hliadka ghulov, sposobuje aj na dlhšiu vzdialenosť veľmi slušnú damage, čo moji spoločníci väčšinou nerozdýchajú.

A teraz už len slová chvály :) :) :)

Prekvapilo ma a potešilo intro ako vystrihnuté z filmu "Hory majú oči":) Hneď vidno že Ressurection robili ludia, čo majú svoje vo Falloutoch odohraté a robili ho s láskou. Čistá pecka, apokalyptická atmosféra presne ako má byť. Bol som nadšený z odkazov na F1 a prekvapili ma aj questy, ktoré mi pripomenuli F2. :)

Spoločníci sú užastný.. dá sa s nimi baviť na rôzne témy a občas sa medzi sebou podpichujú :) / pripomenulo mi to také RPG ako SW KOTOR, Mass Effect či Dragon Age od majstrov oboru /

Svet je kruty a plny zvrhlikov, rasistov, sektárov a dalsich károv. Ešte teraz mi je zle pri spomienke ako môj charakter sexuálne zneuzil úchylak len preto, aby som sa dopracoval ešte k vecsiemu úchylovi a zachránil ehm niekoho..brrr..
Hra má menej lokalít ako F1 a menšiu mapu sveta, na druhej strane má prepracovanejšie questy a dlhšiu dobu hrania. Tie skripty museli dať vela práce, takže všetka česť a obdiv :) V mojom rebríčku sa môže smelo rovnať s príbehovími questami hry Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura alebo Planescape: Torment. Hlavne si treba čítať dialógy, potom nie je problém s lokáciami ani pochopením čo, kde a kedy treba spraviť :) Finálna lokácia nesklamala O:-)

Ressurection ponúka plno noviniek, zmenený výzor niektorých postavičiek, nové zbrane.. celkovo nová grafika potešila :) :) :)

Zhrnutie:

Verím, že TEAM Ressurectionu zapracuje a vytvorí update, ktory opravy bugy a doladi obtiažnosť.

Potešilo by, ak by sa ešte zapracovalo na lokáciach a dekoratívne pribudly dake objekty prípadne postavy ako Supermutantka alebo holodisky či rozhovory s postavami odkazujúce na reálie sveta falloutu..

Uvediem priklady napr : správy Galaxy News Radio, info spoločnosti RobCo, hlásatel Nuca Cola prípadne jej výrobňa v Sedite, aby sa tak viac odlíšilo od Corathu a malo niečo viac unikátne, patulujúci sa Nasledovníci apokalypsy, info o EPA a Big Empty, či vladny vault z Los Alamos a info o B.O.M.B.-001, Ghulovia by mohli spomínať Necropolis, padnuté UFO s Alienmi.. aby bol svet viac uveritelnejší a bohatší. Svet a život v ňom totiž nevznikol po dopade bômb, ale bol aj predním.........
PROGEMA JE TO CO MYSLIM ALE CHCELO BY TO "MORE AND MORE..." :) nostalgia býva tá najsilnejšia zbraň !

Poďakovanie:

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorý sa podielali na vývoji Ressurection :) Odviedli ste kus dobrej práce a prajem vám, aby Ressurection mal úspech aj v zahraničí a ocenili ho viacerí hráči O:-) ja sa vám klaniam :)
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: ?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

Ešte doplním info o postave PlasmaKnight Adam

vlastnosti - Silu som si zvýšil Power Armorom a šťastie u týpka v habite, finančne som si mohol dovoliť všetky operácie na zvýšenie vlastností, ale rozhodol som sa ich nevyužiť. Začiatočné vlastnosti som mal:
ST 5bodov / s Power Armor v zavere 8bodov /
PE 9bodov
EN 4body
CH 4body
IN 9bodov
AG 9bodov
LK 7bodov / s pomocou postavy v zavere 8bodov /
perky- všímavosť, bonus kadence boli pre mňa najdvôležitejšie. Ďalšie som zvolil Zabijak, Ostrostrelec, Akčný hoch.. dosiahol som iba level 17 ale planujem loadnuť starší save a zvýšiť level na 21. Na 18ke si zvolím snajpera a na 21 ešte neviem. / namiesto perku zabijak som mal asi dať Better Criticals :P /
schopnosti - Energetické zbrane / tie som navyšoval až ku koncu hry / , Reč / tú som navyšoval od začiatku na striedačku s paklúčom / a Veda / tú asi tak v strede, keď som si ju knižkami zvýšil na 91 a reč bola na 120 . Dávať do nej body skôr by bolo mrhanie. /
Strelné zbrane, Prvú pomoc, Opravara a Zálesáka som si zvyšoval knižkami až po 91

Karmu som získal 762 ale nepodarilo sa mi získať status "idol" v Rat Hole a Corath / podla toho vyzeral aj konec :D :( /
Spoločnosť mi robili Lystra a Keri v Power Armor.. žial na Vorecha to bolo privela ludí..

pripájam obrázky a budem vďačný za rady :) EDIT : Obr pripojim ked pridem nato ako :D :D
User avatar
Smrdutý orangutan
Liked
Posts: 61
Joined: Sat Oct 12, 2013 3:53 pm

Re: ?? zhrnutie

Post by Smrdutý orangutan »

PlasmaKnight?? wrote:Spoločnosť mi robili Lystra a Keri v Power Armor
Keri může používat PA? :shock:
Bad motherfucker
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: ?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

Ano.. stačí ju v rozhovore o to požiadať. Iné zbroje si obliecť odmietla ale pri Power Armor už neprotestovala :D
User avatar
folkon2
Accepted
Posts: 43
Joined: Wed Oct 09, 2013 3:44 pm

Re: ?? zhrnutie

Post by folkon2 »

PlasmaKnight?? wrote:Ano.. stačí ju v rozhovore o to požiadať. Iné zbroje si obliecť odmietla ale pri Power Armor už neprotestovala :D
Okrem PA si Keri kludne a rada oblecie aj kevlarove brnenie :wink:
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: ?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

hmm to odskúšané nemám, lebo ho predával len ten jeden obchodník pri lovcoch.
Nemal som naň vtedy prachy a ked som ho pri plnení questu odstrelil tak poličky boli prázdne a to brnenie už nik v ponuke nemal .. ale možno som len zle hladal.
User avatar
folkon2
Accepted
Posts: 43
Joined: Wed Oct 09, 2013 3:44 pm

Re: ?? zhrnutie

Post by folkon2 »

PlasmaKnight?? wrote:hmm to odskúšané nemám, lebo ho predával len ten jeden obchodník pri lovcoch.
Nemal som naň vtedy prachy a ked som ho pri plnení questu odstrelil tak poličky boli prázdne a to brnenie už nik v ponuke nemal .. ale možno som len zle hladal.
treba davat pozor na bomby v polickach a na sejfoch :wink:
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: ?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

to ma aj napadlo, ale myslel som, že v cisárstve im to v shope pribudne po splnení questov... smola no :)
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: ?? zhrnutie

Post by feťák8 »

Albuquerque není jediné místo na opatření kevlarovky. :)
Image
Han22
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 11, 2013 5:00 pm

Re: ?? zhrnutie

Post by Han22 »

Hezké shrnutí.

Mě potěšila neskutečná propracovanost všech questů. Žádný dones, přines, poskoč, podej (no možná pár takových), ale v každým městě těžké rozhodování ke komu se přidat, co udělat, neudělat. Někdy to bylo až brutální složité, např. rozuzlení kdo je Anonym bez jakýchkoliv vodítek. Ale človk si může vždycky uložit pozici předtím a zkusit více možností. Rovněž mě potěšilo, že autoři zachovali schopnost i s průměrným skillem okrást na pár pokusů kohokoliv a kdekoliv. Bez těch stimpaků co jsem nakradl bych spoustů bojů nedal. Měst sice málo, ale propracovaných do všech detailů a těch všelijakých charakterů hodných i zlých... no paráda. Osobně mě nejvíce dostal quest SPOILER s pedofilem a jeho sklepem, to byla teda síla, která by se objevila v málokteré hře KONEC SPOILERU.

Co nepotěšilo? Přestože jsem hnidopich a zkusil jsem všechno možné, ve většině měst se mi nepodařilo být Idol. V jednom městě (Seedit) jsem Idola po splnění kladného questu dokonce ztratil. Nepotěšili parťáci, Vořech se zásadně pletl do střelby, Keri vám bez váhání i přes bojové nastavení vykropila uzinu do zad a Lystra pořád mlela že ji vadí tohle a tamto. A také nevyvážené skilly. S vědou na 103% jsem byl bez šance zapojit robota, nebo nahackovat složitější počítače, se speech na 105% jsem nedokázal ukecat pár důležitých rozhovorů. Za celou hru jsem se nedočal takového toho co bylo na konci prvního i druhého dílu, kdy si člověk připadá jako bůh, který zvládne všechno. A také klasická bolest všech Falloutů - obchodníci co mají málo peněz a neobnovují se jim. Nic nenaštve tak, jako vybít hejnou záporáků, s baťohem plným pušek, granátů a nožů naklusat k hokynáři a zjistit, že nemá ani floka a já to nemám za co vyměnit.

Celkově ale na amatérkou práci úžasný výkon. Moc jsem si těch pár propařených dnů s Fallout Resurrection užil, byl to takový návrat do mládí a na chvíli jsem díky Vám zapoměl i na všechny ostatní starosti. Za to veliký dík :)
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: ?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

to Han22:

aj ty si to dobre zhrnul.. mal som šťastie, že som Lystre aj Keri vybral tie správne zbrane, takže ma ani raz nezranili. Skilly mi naopak prídu v pohode. AK si vezmeš že 100% je skill 200, tak tých 100skilbodov máš len 50% ..jasné že to nie je takto presne matematicky v percentách a tá šanca je večšia ako 50% ale tak optimum je mať 130skillbodov v tom skille. Dá sa to ak nemrháš bodami tam kde to ide knižkami...

fuj obchodníkov ani nespomínaj.... jednému sam za tovar vycáloval 13000 dukatov a hned jak uzavrel obchod tak si ich asi strčil do.. lebo v ponuke mal už iba stvoku aj dačo / a to som sa tešil že si dukaty zas vymením naspäť keď postrielam pár menších ghulích hliadok /

Mňa naprosto odrovnali úvodné a záverečné videá. Nečakal som, že tam budú a potešili.

fakt nejde získať status "Idol" v Rat Hole a Corate??????
Han22
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 11, 2013 5:00 pm

Re: ?? zhrnutie

Post by Han22 »

to PlasmaKnight??

No já koupil (resp. vytřískal z nějaké mrtvoly) Keri prostě malý samopal, protože s nožem nebo oštěpem by mi moc platná nebyla. A v nastavení jsem dal dávku - dej pozor, abys mě nezasáhla. A stejně mě párkrát trefila... nedejbože jednou po několika kolech i zabila, vylítl jsem vzteky jak čertík z krabičky :-D Lystra měla mít lehké energo zbraně, tak dostala plasmovou pistoli a byl celkem klid. Že skillama že strop je 200% mě nenapadlo.

A obchodník... něco podobného byl ten Chuck a kevlarovka za 14 tisíc. Chodil jsem kolem jako mlsný pes, ale nakonec se to v rámci questu vyřešilo samo :D

Jinak videa úžasné, to mě fakt příjemně překvapilo, že nechybělo outro i s těmi malovanými dodatky, které tak všichni milovali na prvních dvou dílech. S těmi statusy nevím... asi by to chtělo nějaký návod. Plnil jsem systematicky co šlo i s pomocí wordovského dokumentu, kde jsem si psal postavy, questy a různé podezřelé věci, snažil jsem se být jak matka Tereza, ale zkrátka Idolu jsem nedosáhl.
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: ?? zhrnutie

Post by PlasmaKnight?? »

to Han22

Keri som dal pištol čo mi vyrobila tá kočka zo sniper pušky v Sedite.. ale raz som jej dal niesť bazuku keď som bol preťažený a šiel som plniť quest so záchranou kmeňa od tých doktorov... no a keď Keri počas boja "vytasila" bazuku a našila to do nich s celou parádou tak mi padla sánka :D musel som loadovať lebo nielen nepriatel ale aj indiáni lietali hlava nehlava :D :D :D

pri mene Chuck sa mi vyhadzuje vyrážka brrrr nespomínaj toho parchanta :D
Post Reply