Příběh

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
User avatar
Barbucha
Liked
Posts: 74
Joined: Fri Oct 04, 2013 11:33 am

Mad Max a jeho toulky pustinou

Post by Barbucha »

Zdravím návštěvníky vaultu. Jmenuji se....je vlastně jedno jak se jmenuji, ale jsem jedním z Vás. Fallout je pro mě i po tolika letech neuvěřitelný svět, do kterého se rád vracím. Psal se rok 2013 a na můj holodisk byl implementován Ressurection project, který nabádal k prozkoumání. Po úžasné video animaci jsem se ocitl v jeskyni, která byla zamořena krysami a já se tak ocitl v doupěti, která byla spižírnou pro zmutované hlodavce. Vzal jsem proto svůj osud do vlastních rukou a vydal se pryč z této díry. Nebylo to však vůbec jednoduché. V ruce jen jehličková pistole, minimium vybavení a kolem mě havět, která si ze mě začala ukusovat kus své ranní snídaně. Ono jen vysvobození z této jeskyně nebylo nic lehkého, ale správný skaut ví, že pustina si nevybírá. Byl sem to buď já a nebo oni............

Konečně denní světlo a první zemědělec mě přivítal do tohoto spustošeného světa. První kolonie a první problémy. Po rozkoukání jsem se proto vypravil do prvního města, o kterém mě kolonisté varovali, aby jsem se mu raději vyhýbal, ale mám své poslání a musím zjistit něco víc o tom tajemném amuletu, který nosím stále u sebe.

Rat Hat skutečná díra, bordely, zlořád a fetáci, kteří Vás odrovnají jen kvůli pár zátkám z nuka coly. Dobro a zlo je těžké rozlišovat na tomto místě, ale snažím se postupovat podle svého nejlepšího svědomí, tak jak sem byl vždy naučen z vaultu. Hned první zastávka v obchodě, ve kterém sem si chtěl nakoupit za těch pár drobných zásoby a hned sem byl nucený odprásknout toho všiváka, který si chtěl upéct na grilu chyceného nebohého psa. Já vím, že každý má hlad a dělá vše aby přežil, ale tohle bylo na mě moc a raději sem zachránil tomu rafanovy život. Copak o to, alespoň sem mohl okrást toho chudáka o zbytek věcí, které měl u sebe a později, když jsem si obstaral kus masové flákoty jsem se vrátil i pro toho vořecha, který se ke mě připojil. Město bylo odsouzené k zániku mezi soupeřícími gangy a musel sem proto opatrně nakračovat, aby jsem se mohl pohybovat mezi severní a jižní frakcí. Možná ve mě zůstalo ještě něco dobrého, když jsem tomu nebohému starostovi pomohl objasnit vraždu jeho nebohé dcery. A co víc dokonce jsem ukončil i tu zbytečnou válku, ale nebylo to jen tak. Stálo mě to hromadu úplatků, zásob a střeliva. A kdo ví, jakým směrem se to ještě pro mě bude ubírat, když ten všivák Leonard nebyl k nalezení. Alespoň jsem mohl za všechnu tu námahu okást všechny mrtvoly, které jsem za sebou zanechal. S desert eaglem, základním brněním a zásoby se již cítím o něco bezpečněji a nyní se přesouvám o kus dál a uvidíme co mě čeká v dalším dobrodružství.......
dewaere
Accepted
Posts: 17
Joined: Sun Oct 06, 2013 9:34 am

F 1.5:Res -v podstate pokracovani Fallout 1..

Post by dewaere »

RES je dle meho nazoru klasicke a ciste pokracovani Fallout 1,co si budeme povidat,Fallout 2 byla dost vymekla a jakasi "moc hodna" na svet po katastrofe,kde neni pravidel tak jak je zname my ze soucasnosti..
Tady vidim,ze at se hnu kam chci,vsude chleba o dvou kurkach..Sedit,Albuquerque nebo Corath,poznate,ze Serif nebo Rodriguez jsou stejni parchanti,karavanobchodnici poradna pakaz,Strycek je previt stejne jako Nestor a Lovcum jde o to same jako Ghoulum nebo S-Mutantum--jen jedna rasa muze vyhrat..a do toho jeste Cisarstvi,Vex a Williams,poulicni gangy a Najezdnici,proste narez!..takze o to vice si ve hre cenim "cistych dobrych xp" jen a pouze pro dobrou vec :-)
Autorum se proste a jasne povedlo to,co pokracovatelum F1 ve Falloutu 2 nikoliv,totiz udrzet atmosferu,za coz jim velky dik..
Kein
Liked
Posts: 90
Joined: Sat Oct 05, 2013 10:06 pm

Re: F 1.5:Res -v podstate pokracovani Fallout 1..

Post by Kein »

Nejhorší je Albuquerque. Tam jsem se cítil fakt v hajzlu.
Mirda13
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 08, 2013 10:23 am

Re: Mad Max a jeho toulky pustinou

Post by Mirda13 »

Strilet hladoveho nebozaka jen proto, ze chces psa, je krute :), lepsi je ho koupit a pak mu penize z kapsy ukrast :mrgreen: sice bude mit hlad, ale prezije :lol:

Jinak pes je super spolecnik (jediny, ktereho chci sebou) - obcas na sebe navaze par vsivaku, nez postrilim zbytek. Nejvice jsem ho potreboval asi ve chvili, kdy jsem posteboval vystrilet zazemi u "Leonarda" - ta zapletka s vrazdou Marie je genialne jednoducha (stydim se, ze jsem to pri prvnim hrani nedokazal rozlousknout...)
Jay
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 22, 2013 10:32 am

Příběh

Post by Jay »

Neodupstím si jeden komentář (pro pobavení a třeba potěší):

Celou dobu jsem se snažil vymyslet o čem je příběh a vybudoval jsem si až pekelně dobře sedící teorii, kterou (k mému nepotěšení rozbil až úplný závěr).

Tak kdo asi tak můžu být... co třeba přímo hrdina F1 poté co odejde z Vaultu?
No, je to poblíž, ostatně tehdá jsem tu mapu přešel několikrát... takže OK.
Má to být "mezi F1 a F2", ale nikdo neříká, jestli veprostřed, nebo dva dny po F1
"Hele, mám na sobě stejný oblek... no fajn.
Dokonce se i stejně jmenuju... :o)
Kurnik, jdou po mě ghoulové... proč? I když poté, co mou zásluhou skončilo Nekropolis bez vodního čipu, kdo by se divil (stará dobrá pomsta je mocná).
Bla bla bla... pořád nic ani pro ani proti
Dojdu do Alby, za vratama divoši... hele, ti se budou kamarádit, v outru vyrazíme na sever, založíme Arroyo a všechno bude fajn...
První operace - vás už operovali a to tak, že se nám o tom ani nesnilo - To si piš BoS nejsou žádní šarlatáni, řezníku...

No a pak už to šlo od desíti k pěti...
Kurnik, já jsem ghoul??? Cože?... jako vlastně jo, to ještě nic neznamená, toho ozáření jsem vlastně v F1 nabral nepočítaně (a v mezičase mohlo být další), to se přece muselo projevit...
Kurnik, proč mi tu melou něco o tom, že mi tu kombinézu vyrobili místní... a jak to, že umřu, divooošššiiii pomoooc, vezměte mě na sever založit Arroyo, prosím....

Mimochodem, vtipné by bylo, kdyby na základě takovéto teorie vyšlo najevo třeba to, že se obě postavy prostě prohodily, nebo něco... Ach jo, to mám z těch svých přehnaně šílených teorií... :o)
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: Příběh

Post by gordon »

V obecné doskuzi by se asi nemělo ani náznakem spoilerovat. :wink:
Jay
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 22, 2013 10:32 am

Re: Příběh

Post by Jay »

Sorry, jde celý link přehodit?
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Příběh

Post by feťák8 »

A to tě vážně trklo až na závěr? :) Třeba v Malém Hubu je spoustu narážek na Zakladatele, kde o něm mluví jako o třetí o sobě. Přece by tě od Crimson caravans museli poznat (a nejen oni). A asi bys také nebyl první level. :idea:
Image
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Příběh

Post by Daemon »

Přesunul jsem.

Už jen, že teorii zakládáš na svých činech ve Fo1, které můžou být pro ostatní hráče jiné, značí, že je značně na vodě :-)

Jinak třeba hned v úvodu jsou dvě věci, které ti to mohou vývratit:
- I když si tvoje postava skoro nic nepamatuje, odmítá, že by byla z vaultu.
- Rok je ve hře vidět. Teď z hlavy nevim ten časový rozdíl mezi Fo1 a FoRes. Myslím, že je to nějakých 50 let.

Ale je pravda, že nejsi jediný, koho to napadlo, alespoň ze začátku hry. Jen ses toho asi držel nejdýl :)
Jay
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 22, 2013 10:32 am

Re: Příběh

Post by Jay »

Tak jméno bylo joke.
Nekropolis byl beztak jediný zdroj Čipu, ne? - A tak jako tak nedopadlo tuším dobře - buď bez vody, nebo tam šla opravit pumpa a to to sejmuli supermutanti, ne?
A zrovna na těch útočících supermutantech jsem založil předpoklad, že to bude spíš dřív než později...

Jinak to, že nejsem z Vaultu jsem asi přehlédl... Vlastně ne, nepřehlédnul, ale poté, jak jej z Vaultu vykopli, tak si to mohl jasně vyložit jako ono klasické "Ne, už déle nejsem váš syn...". Takže jedna věc je skutečně nebýt a druhá to jen odmítat... (a klidně tomu věřit).

A zbytek... 1 LVL - no, pořádná rána do hlavy dělá svoje - Gothic II by mohl vyprávět :o)
To že o zakladateli mluví v 3 osobě... No, tak mě nepoznali. Nepoznala se v tom popisu skutků ani má postava,... ostatně, kdo z nich vůbec zakladatele viděl na vlastní oči, aby mi případně řekl, že to jsem já (a že jsem to od nich ćhtěl slyšet...)? A navíc, pokud ta radiace působila,... kdo by mě případně i po letech poznal, že? :o)... Ostatně s Crimsonama (ti hajzlové na jihu, co?) jsem myslím moc dobře nevycházel...

No, jako jo, ten časový argument je silný, ale kdo by u takhle perfektní hry (jako vážně klobouk dolů a klaním se až k zemi) byl s to zapnout F1 a F2 a hledat tam časové rozestupy... Jako v plánu to bylo, ale ne, nedokázal jsem to.
Last edited by Jay on Wed Oct 23, 2013 12:14 pm, edited 1 time in total.
Jay
Neutral
Posts: 9
Joined: Tue Oct 22, 2013 10:32 am

Re: Příběh

Post by Jay »

A schválně jsem čas porůznu dohledal a myslím, že nejsem daleko od pravdy:
F1 začíná 2161
F2 začíná 2241
A F1,5... no, teď si nejsem jist, ale v galerii je obrázek s rokem 2170... ale souhlasím, že by musela být posunuta minimální hranice věku postavy... :o)
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: Příběh

Post by PlasmaKnight?? »

mne pribeh pripomína trošku mod pre fallout tactics ...myslim ze sa volal Awaken mod, ktory sa odohraval 30rokov po F1. Hralo sa za obyvatela Vaultu 32 ktory chcel za pomoci GECKu vybudovat miesto pre zivot a bola tam tiez armada ghulov. Neviem presne nehral som to... :D

..kazdopadne je jedno ci by Nekropola prezila alebo nie, daky Ghulovia mohl ivyhladat tuto mäkku - zakladnu Obrody. Fakt skoda ze Necropolis nik nespomenie, mne tam okrem Harolda chýba ja Talius. :cry:

u mna ma Res v hodnoteni za pribeh 11z10 :twisted:
Post Reply