[vyřešeno] Po obchodování to padá

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

LukasPlana
Neutral
Posts: 9
Joined: Sun Oct 06, 2013 3:26 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by LukasPlana »

No tak mě se to děje taky. Rád bych Vám co nejvíce pomohl. Mám Windows XP ultra edition verze 2009 service pack 3, konfigurace AMD Athlon 1,10GHz, 1,5GB paměť a grafická karta Radeon 9550. Fallout 2 mám původní bez patchů, češtiny atp... Nainstaloval jsem Ressurection (staženo přímo z Vašich stránek skrze Torrent). Hru mám nastavenou na rozlišení 1280x1024 stejně jako rozlišení plochy ve windows. Grafický mód Direct Draw 7 32-bit (doporučeno). Zkoušel jsem obchodování v původní verzi a funguje bez problémů. V Ressurection jsem zkoušel obchodovat jak v New Hope se starostkou tak s prodejcem zbraní v jižní části Rat Hole. Při dokončení (či nedokončení) obchopu a kliknutí na tlačítko mluvit hra zamrzne a objeví se chybové hlášení:

"Application error: The instruction at 004e00fb referenced memory at 03301274. The memory could not be written!"

Tak snad se podaří zjistit čím to je....
LukasPlana
Neutral
Posts: 9
Joined: Sun Oct 06, 2013 3:26 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by LukasPlana »

Daemon wrote:Jestli máte čas, nemohli byste někdo nainstalovat Restoration Project - http://www.killap.net/fallout2/expansio ... ct_2.2.exe - a vyzkoušet, jestli pak bude padat i Fallout 2 po obchodování?

jdu to vyzkoušet a zkusím i jinou verzi původního Fallouta 2


ODZKOUŠENO A RESTORATION NEPADÁ. Ale Ressurection padá stále. Ještě vyzkouším komplet uninstal celého fallouta 2, nainstaluji jinou verzi, nainstaluji restoration a pak ressurection a uvidím, ale začínám pochybovat že to k něčemu bude :/
kromec
Neutral
Posts: 4
Joined: Sun Oct 06, 2013 7:28 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by kromec »

LukasPlana wrote:No tak mě se to děje taky. Rád bych Vám co nejvíce pomohl. Mám Windows XP ultra edition verze 2009 service pack 3, konfigurace AMD Athlon 1,10GHz, 1,5GB paměť a grafická karta Radeon 9550. Fallout 2 mám původní bez patchů, češtiny atp... Nainstaloval jsem Ressurection (staženo přímo z Vašich stránek skrze Torrent). Hru mám nastavenou na rozlišení 1280x1024 stejně jako rozlišení plochy ve windows. Grafický mód Direct Draw 7 32-bit (doporučeno). Zkoušel jsem obchodování v původní verzi a funguje bez problémů. V Ressurection jsem zkoušel obchodovat jak v New Hope se starostkou tak s prodejcem zbraní v jižní části Rat Hole. Při dokončení (či nedokončení) obchopu a kliknutí na tlačítko mluvit hra zamrzne a objeví se chybové hlášení:

"Application error: The instruction at 004e00fb referenced memory at 03301274. The memory could not be written!"

Tak snad se podaří zjistit čím to je....
Mam stejny problem. Mam win xp sp3, Athlon 2400 , nvidia 6200, DX 9.0c

Háže mě to tuto chybu:
Image
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Daemon »

LukasPlana: Díky za ověření. Hádám, že si obchodoval přes tlačítko obchod, že? Lepší by bylo ověřit to s postavou, s kterou lze obchodovat přes rozhovor, ale to ti neporadím, o jakou ve Fo2, takže to neřeš, to bys mohl hledat dlouho. Jiný Fo2 ti nepomůže, evidentně je něco v tvém počítači, co si s tím z nějakého důvodu nerozumí. Zajímavé je, že jde vždy o Win XP, SP3, ale i s tímto OS to jiným lidem funguje, takže to nebude souviset jenom s tím.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Daemon »

Menší pokus - zkuste do Fallout 2/Resurrection adresáře nahrát tyhle tři soubory, jestli to náhodou nepomůže:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/250 ... dx9_30.dll
https://dl.dropboxusercontent.com/u/250 ... dx9_31.dll
https://dl.dropboxusercontent.com/u/250 ... DX9_42.dll
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Daemon »

Další věci, co by stálo za to vyzkoušet, kdyby náhodou:
Jak pouštíte hru? Přes nějaký odkaz? Zkuste to přímo přes Fallout 2/Resurrection/fores.exe
Zkuste, jestli obchod nepůjde, když bude nastaven grafický mód originální - 8 bit
Spustit Win v nouzovém režimu a ověřit, jak poběží Resurrection v něm.
Ganimoth
Neutral
Posts: 8
Joined: Tue Nov 15, 2011 9:46 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Ganimoth »

Hru poustim primo pres fores.exe, spusteni v 8bitovych barvach nemuzu otestovat (hra je barvene totalne rozbita), nahrani zminenych knihoven do slozky se hrou nepomohlo, stejne tak i spusteni v nouzovem rezimu.
Goblin
Accepted
Posts: 25
Joined: Sun Oct 06, 2013 11:20 am

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Goblin »

Daemon wrote:LukasPlana: Díky za ověření. Hádám, že si obchodoval přes tlačítko obchod, že? Lepší by bylo ověřit to s postavou, s kterou lze obchodovat přes rozhovor, ale to ti neporadím, o jakou ve Fo2, takže to neřeš, to bys mohl hledat dlouho. Jiný Fo2 ti nepomůže, evidentně je něco v tvém počítači, co si s tím z nějakého důvodu nerozumí. Zajímavé je, že jde vždy o Win XP, SP3, ale i s tímto OS to jiným lidem funguje, takže to nebude souviset jenom s tím.
Prosím? V Ressurection tlačítko pro obchod není...
Daemon wrote:Další věci, co by stálo za to vyzkoušet, kdyby náhodou:
Jak pouštíte hru? Přes nějaký odkaz? Zkuste to přímo přes Fallout 2/Resurrection/fores.exe
Zkuste, jestli obchod nepůjde, když bude nastaven grafický mód originální - 8 bit
Spustit Win v nouzovém režimu a ověřit, jak poběží Resurrection v něm.
Heuréka. V 8-bitovém modu mi to nespadlo. I bez nouzového režimu windows. :) Doporučuji otestovat i jiné grafické mody. Grafiku mám Radeon 9800, jestli to může mít nějakou souvislost...
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Daemon »

Ganimoth: Tobě to ale při obchodu nepadá, ne? Tobě to padá při bojích, to může být zase jiný problém.

Goblin: V Resurrection obchod tlačítko není, zmiňoval jsem Fo2 Restoration, kdes to asi zkoušel přes to tlačítko, ne? Ale to jedno, jestli ti to nepadá v 8bit režimu, tak je to nejspíš problém HiRes patche. Zkoušel jsi nahrát ty tři soubory, co jsem postoval o pár příspěvků výš?
kromec
Neutral
Posts: 4
Joined: Sun Oct 06, 2013 7:28 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by kromec »

Ja jsem teď zkoušel ty tři soubory a výsledek stejný.

Po nastavení "grafický mód 8bitů(originál)" mě obchodování začalo fungovat. Rozlisení mám 1920/1080.

Díky za pomoc
Goblin
Accepted
Posts: 25
Joined: Sun Oct 06, 2013 11:20 am

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Goblin »

Daemon: Restoration jsem nezkoušel, ani postnuté knihovny. Jen čistý fallout2. A teď už se do toho bojím vrtat. :D
Hokkum
Neutral
Posts: 2
Joined: Sat Oct 05, 2013 11:36 am

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Hokkum »

Měl jsem stejný problém. Verze odněkud stažená (už nevím odkud), na starém PC (Win XP) to po obchodování padá se stejnou hláškou. Zkusil jsem tu samou verzi spustit na noťasi (Vista) a vše je bez problémů. BTW, šlo o čistou verzi F2, kromě češtiny žádné úpravy
Maledikt
Neutral
Posts: 2
Joined: Tue Oct 08, 2013 2:57 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Maledikt »

Stejný problém, při ukončení okna obchodu padá.
XP Professional v. 2002 SP3, AMD Athlon 1800+ 2GB RAM, Radeon x850.
dll knihovny nepomůžou, v Original 8bit to jede na libovolné rozlišení.
Ale stačí :) jedničku i dvojku jsem v tom taky dohrál :D
pokud se objeví další potíže dám vědět...
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Daemon »

Jak to vypadá v tom 8bit módu? Pošlete prosím někdo screenshot (z vás, co vám padá obchod). Většina lidí v tom má totiž úplně rozbité barvy.
Maledikt
Neutral
Posts: 2
Joined: Tue Oct 08, 2013 2:57 pm

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Maledikt »

Já to mám v pohodě
http://2i.cz/2c5c0d27f4
Post Reply