Zbraně a vše kolem nich

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

User avatar
Smrdutý orangutan
Liked
Posts: 61
Joined: Sat Oct 12, 2013 3:53 pm

Re: Plazmová turbo puška?

Post by Smrdutý orangutan »

Ve hře jsou tři NPCčka, co ti upravují zbraně. Slečnu v Sedditu (střelné zbraně) a zeleného pána (těžké zbraně) v táboře jsi už zmínil. Poslední (energetické) se nachází až ve finální lokaci.
Bad motherfucker
proTheus
Neutral
Posts: 4
Joined: Fri Oct 18, 2013 9:00 pm

Re: Plazmová turbo puška?

Post by proTheus »

Jj základnu O. jsem ai nechával nakonec, protože když jsem tam byl naposledy, neměl jsem dost vysokou vědu ani opravy abych to mohl vyřešit mým oblíbeným způsobem, no nic, budu na tom muset zapracovat. Díky :)
Sarin
Liked
Posts: 99
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:54 pm

Re: Plazmová turbo puška?

Post by Sarin »

Ještě je čtvrté NPC na úpravu zbraní, jeden z Lovců ve Vaultu 16, ale musíš si vybrat buď jeho nebo zelenáče, protože oba chtějí tu samou součástku kterou seženeš jen jednu.
chargecz
Accepted
Posts: 19
Joined: Thu Oct 10, 2013 9:44 am

Dávka?

Post by chargecz »

Je to bezna mechanika Falloutu 2 ci bug kdyz me AK112 AP da davkou prvne cca 60-80dmg cili s kozenym brnenim a pote nekolikrat po sobe jinemu cili co stoji stejne jako predesly primo predemnou 7-15 ci takova podobna cisla? zasah mam 95%, zadne zraneni a jde o zoldaky v Sedithu...se me to zda nake divne, chytre si stoupnu do dveri abych je po jednom odpravil davkou a prvni cil to vecinou rozstrili, zatimco hned druhy uz dostava smesny dmg
chargecz
Accepted
Posts: 19
Joined: Thu Oct 10, 2013 9:44 am

Re: Dávka?

Post by chargecz »

A zda se ze se to deje u vsech zenskych protivniku, uz dalsi dostava davkama (nehlede na munici) kolem 10dmg

oprava vypada to ze to bylo u jedne specificke, nadruhou stranu kritickej zasah davkou za 14 u jineho (muzskeho protivinika)
fojtik
Accepted
Posts: 25
Joined: Fri Oct 11, 2013 7:03 am

Re: Dávka?

Post by fojtik »

Ja se na strileni davkama uplne vykaslal. Taky mi prislo ze jsou ty cisla zmatena. Hlavne kdyz davkou zasahnu vice cilu.
Treba laserovy rotacak, v popisu 40-60 dmg, vystrelim davku 10 naboju. Zasahnu 3 chary s cca 10-15 zraneni kazdemu. Vyzkouseno opakovane cca 15x za sebou.

Osobne mam pocit ze se slo obcas u nekterych charakteru do krajnosti co se tyce obrannych cisel. Nejtypictejsi byl ten spasitel na konci. Zbran ktera dela cca 30-50 damage, vystrelim do nej 5x za sebou. Typicky to vypadalo nasledovne:

Zasahl jsi ale neudelal damage
Zasahl jsi ale neudelal damage
Zasahl jsi kriticky a zpusobil 0 damage
Zasahl jsi ale neudelal damage
Zasahl jsi ale neudelal damage

Tem clenum toho zombie komanda co mne prepadali v pousti a meli energozbroj, tem jsem delal standartne taky jen 3-8 damage pokud nebyl kriticky. Asi za to castecne muze to ze jsem si na zacatku vzal +10 krit a mensi normalni zraneni. Ale nejlepsi zbrane davaji temto postavam smesna nebo nulova zraneni a da se to hrat jen systemem save-load.
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: Dávka?

Post by valcik »

fojtik:
Pri zbrani nezáleží iba na hodnote poškodenia, podstatnejší je typ poškodenia. Energozbroj má vysokú odolnosť voči laseru, skús proti nej radšej plameňomet alebo pulznú bambitku.
Goblin
Accepted
Posts: 25
Joined: Sun Oct 06, 2013 11:20 am

Re: Dávka?

Post by Goblin »

valcik wrote:fojtik:
Pri zbrani nezáleží iba na hodnote poškodenia, podstatnejší je typ poškodenia. Energozbroj má vysokú odolnosť voči laseru, skús proti nej radšej plameňomet alebo pulznú bambitku.
Další problém s dávkou je ten, že zranění se rozpočítává na jednotlivé výstřely. Damage Treshold se pak odečítá od celkového možného poškození xkrát. Obecně je tak laserový rotačák to nejhorší, co lze proti energozbroji (či do jisté míry i kovové zbroji DT 6;DR 75) použít. Pokud tedy nemáte rozumný důvod počítat s criticalem...
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: Dávka?

Post by gordon »

Mám taky potíže s dávkou. Hraju na střední obtížnost hry i soubojů. Lehké zbraně mám 101% a vnímání (to ale má snad vliv jen na větší vzdálenost ne?) mám 6. Ať proti mě stojí někdo v brnění, nebo bez, vždy mám dmg okolo 10. Někdy 15. Mám opakovací brokovnici a zcela paradoxně, když vystřelím dávkou je to těch 10-12, když jednotlivě je to stejně, ale někdy až 17. Někdy trefím i někoho dalšího, ale předpokládám, že zblízka bych měl naopak trefit víc než jednou toho před sebou. A další věc je, že ty dmg jsou stejné při lehkých zbraních 101, jako když jsem měl 71. To mám ověřené, protože strýčka jsem šel střílet s "lz" 71 a měl jsem volné body, které jsem během boje použil právě na to zvednutí "lz". Pak jsem znova loadnul ještě před výzvou do ringu a měl těch 101 od začátku. Rozdíly žádné. Nepamatuju si, že bych podobný problém měl dřív. Předáky stávkujících horníků jsem například zvládl lehce jen díky tomu, že neměli moc HP. jinak by mě ukopali a utloukli pěstmi.

Je to tedy normální, nebo to buguje? Měl jsem pocit, že bojový systém je převzatý rovnou z F2 a neměl by mí problém. :shock:
User avatar
Smrdutý orangutan
Liked
Posts: 61
Joined: Sat Oct 12, 2013 3:53 pm

Re: Dávka?

Post by Smrdutý orangutan »

S dávkou jsem míval problém vždy. Jakožto malý Zakladatel/Vyvolený jsem si ale užíval svojí naprosto neefektivní postavu (Bloody Mess, Bruiser, Small Weapons, Big Guns, Energy Weapons) a dávky používal jen z toho důvodu, že jsem chtěl vidět krev. :roll:

„Dávkovat“ protivníky municí se vyplatí asi jen s velkou šancí na kritický zásah.*

Jsou zde tři typy jak snížit poškození.
Armor Class (AC)
Damage Treshold (DT)
Damage Resistance

Zbroje mají různé vlastnosti. Pokud máš problém, zkus chvíli testovat jinou munici/typ poškození. Ale pozor, někde jsem četl, že i ve Fallout 2 byla munice zabugovaná a hodnoty nebyly nastaveny správně.

*Ale jeden zelený společník z Fallout 2 byl natolik schopný, že téměř každým výstřelem rozstřílel na kousíčky zbytek mé party i bez kritického zásahu. :-)
Bad motherfucker
User avatar
Powerack
Liked
Posts: 82
Joined: Mon Oct 07, 2013 8:50 am
Location: Tam bys nedošel
Contact:

Re: Dávka?

Post by Powerack »

Jeden společník? Nemyslíš náhodou Cassidyho? Ten byl slušnej, když jsem mu strčil gaussku nebo pancora. S tím dělal divy.

No a Vic byl výbornej s gausskou. Z pušky uměl vystřelit dvakrát za kolo.

Co se ale vůbec nepovedlo byl Myron. Totálně neschopnej střílet z pušky. Několikrát se mi dokonce stalo i to, že mně sundal místo někoho jinýho - gauss pistolí :D A to jsem měl PA.

Je celkem škoda, že pistolka a náboje do ní tu nejsou... Ale jak už jsem někde říkal, tahle zbraň patří až do F2. Tady je maximálně puška a to asi jen jako prototyp.

EDIT: Jo zelenej společník, takže Marcus. Jo, od toho dál, když má minigun nebo bozar :D To s sebou nájezdníci brali do hrobu i mně a moje společníky (Nešla mu tam volba, že si musí bejt jistej, že mně netrefí, za což jsem teda Black Isle studiu chtěl několikrát poděkovat, jelikož jsem F2 hrál na takovým starým šrotu a loading byl na půl minuty :D).
lopata
Idolized
Posts: 104
Joined: Wed Oct 09, 2013 6:01 pm

Re: Dávka?

Post by lopata »

Powerack wrote:Jeden společník? Nemyslíš náhodou Cassidyho? Ten byl slušnej, když jsem mu strčil gaussku nebo pancora. S tím dělal divy.

No a Vic byl výbornej s gausskou. Z pušky uměl vystřelit dvakrát za kolo.

Co se ale vůbec nepovedlo byl Myron. Totálně neschopnej střílet z pušky. Několikrát se mi dokonce stalo i to, že mně sundal místo někoho jinýho - gauss pistolí :D A to jsem měl PA.

Je celkem škoda, že pistolka a náboje do ní tu nejsou... Ale jak už jsem někde říkal, tahle zbraň patří až do F2. Tady je maximálně puška a to asi jen jako prototyp.

EDIT: Jo zelenej společník, takže Marcus. Jo, od toho dál, když má minigun nebo bozar :D To s sebou nájezdníci brali do hrobu i mně a moje společníky (Nešla mu tam volba, že si musí bejt jistej, že mně netrefí, za což jsem teda Black Isle studiu chtěl několikrát poděkovat, jelikož jsem F2 hrál na takovým starým šrotu a loading byl na půl minuty :D).
Myron měl nejlepší hlášky ve hře, nejlepší střelec byl Lenny a Miria/Davin těm dát něco do ruky tak to vždy dopadlo špatně 8)
User avatar
feťák8
Idolized
Posts: 259
Joined: Mon Oct 07, 2013 2:50 am
Contact:

Re: Dávka?

Post by feťák8 »

Marcus byl kouzelný. Až jeden z módů v Restoration Projectu to trochu zlepšil. Ovládali jste si spolubojovníky sami, ale zase byla otrava za ně pořád bojovat. Třeba i v ringu v New Renu nebo v SF. To jsem pak měl chuť Ždímačku odstřelit. :twisted: No co, Keri a Gabriel mě také několikrát krutě zasáhli i v energozbroji. Tak trochu jsem věděl, do čeho jdu, když jim dávám zbraň schopnou střelby dávkou :)
Image
Teron
Neutral
Posts: 3
Joined: Sun Oct 20, 2013 11:51 am

Re: Dávka?

Post by Teron »

Pevne doufam chlapy ze tohle casem rozetnou ,
Jsem Tezkej do zbrani a musim rict ,ze jsem zatim nemel s davkou sebemensi problem.Naopak,
za mnou zustava jen krvava kase nesmyslu a zoufalstvi :-) .Samozrejmne jste tu resili jen lehke a energo,takze
par raket/granatu na uvod a zbytek z rozumu rotacakem plus smazo plamenometem na blizko vas asi nezajima.Nicmene
otestuju uvidime,zda-li aspon tady neni problem...
User avatar
gordon
Liked
Posts: 63
Joined: Fri Oct 11, 2013 3:53 am

Re: Dávka?

Post by gordon »

Tak jsem si zkusil útočnou pušku a dávka najednou funguje jak má. Uvidím, jestli to bude setrvalý stav.
Post Reply