[vyřešeno] chyby zobrazovania?

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

[vyřešeno] chyby zobrazovania?

Post by PlasmaKnight?? »

Zdravím občas sa mi spravia v zobrazení chyby, ktoré sa niekomu inému možno nestaly. Mám nastavené vami doporučené DirectDraw7 - 32bit
1, chyba - náhodná lokácia na mape s niepriatelmi a s kamennou stenou - nad dolnou hracou lištou aj hore sa mi spravia čierne pruhy ako ked pozeráte daky film 2:35 .. asi problém s rozlíšením? Používam 1024x768
2,chyba - pri rozhovoroch s postavami sa mi zobrazí len dialógová tabulka a zvyšok obrazovky je čierny
3,chyba - v lokácii PROGEMA mi to stále padalo do windows a keď som pozrel win.správcu tak moj procesor v pc je vzdy v PROGEME zatažený na 100% ale inde v hre nie.

mám notebook HP win 32bit a kartu Ati HD 5470

momentálne som rozohral novú hru pod 1024x768 ale DirectDraw7 som zmenil na 16bit - uvidím, či príde k rovnakým chybám v zobrazení, alebo dákym novým.
Vo Falloute 1 a 2 mi to problém nerobilo a tam som mal 16bit nastavený.

Zatial som len v New Hope a problem číslo 2 tam v tomto nastavení nemám a zobrazuje sa to korektne.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: chyby zobrazovania?

Post by Daemon »

Zdravím.

Ad 1 ) Není chyba. Některé lokace jsou prostě menší než je tvoje zvolené rozlišení a tak se zbylý prostor vyplní černým pozadím. Nezapomeň, že Fallout 2 byl původně dělaný jen pro 640x480 a s možností zvětšit rozlišení se nepočítalo.
Ad 2) Jestli myslíš, co se zobrazí kolem dialogového okna, jestli černo nebo mapa hry, tak to ovlivňuje nastavení "Nezobrazovat pozadí kolem dialogového okna" v konfigurátoru. Nebo máš snad vyplněnou černě i obrazovku uprostřed dialogu?
Ad 3) Padalo ti to vždy nebo při nějaké konkrétní situaci? Nemáš ještě uloženou pozici?
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: chyby zobrazovania?

Post by PlasmaKnight?? »

ahoj :)

1, ako chybu zatial beriem, lebo mám Fallout 2 s Hires patchom a tam to v podobnych lokáciách zobrazuje ok
2, celá obrazovka okrem spodnej hracej lišty.
3, skúsim pozrieť ale keď tak stačí mi tam zájsť a sejvnuť to. Stáva sa to aj keď tam len chvílku pobehujem.

Všimol som si aj tej možnosti v konfigurátore, ale nemám to zaškrtnuté. Ak tam dám "uložiť zmeny a zavrieť" tak sa zmeny v nastaveniach neprejavia. Musím to dať ako "uložiť a spustiť" a potom zmeny fungujú..ibaže cez správcu nemám tie sejvy potom :)

Každopádne hru som dohral a nie je to nič také čo by mi v hraní hry bránilo....... ale ešte uvidím pri tom directdraw7 16bit a dám vedieť.
Last edited by PlasmaKnight?? on Mon Oct 14, 2013 5:52 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: chyby zobrazovania?

Post by Daemon »

PlasmaKnight?? wrote:1, ako chybu zatial beriem, lebo mám Fallout 2 s Hires patchom a tam to v podobnych lokáciách zobrazuje ok
Ale chyba to není :) Resurrection je taky s Hires patchem, v tom není rozdíl, chová se to stejně. Jedině, že porovnáváš různé mapy nebo různá rozlišení. Nebo jsou do Hires patche nějak upravené mapy. I ty do Resurrectionu jsme upravovali, zvětšovali, ale jen do jisté míry. Vždycky si můžeš dát větší rozlišení než je velikost mapy. Nebo sis taky mohl v f2_res.ini nastavit EDGE_CLIPPING_ON=0 - Což zobrazí i věci mimo viditelnou oblast. Ale to je oblast, kterou normálně vidět nemáš, takže tam můžeš pak vidět i různý bordel a useknuté části grafiky.
PlasmaKnight?? wrote:Všimol som si aj tej možnosti v konfigurátore, ale nemám to zaškrtnuté. Ak tam dám "uložiť zmeny a zavrieť" tak sa zmeny v nastaveniach neprejavia. Musím to dať ako "uložiť a spustiť" a potom zmeny fungujú..ibaže cez správcu nemám tie sejvy potom :)
Zřejmě máš hru v program files, což dělá problémy. Chce to pak pouštět vždy jako správce. Jenže savy se čtou odjinud když spouštíš jako správce než když nespouštíš jako správce. Ohledně toho se víc probíralo třeba zde - viewtopic.php?f=3&t=89
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: chyby zobrazovania?

Post by PlasmaKnight?? »

dakujem :)

ohladom toho bodu 2, máš pravdu bude to tým rozlíšením a asi je to normálne, lebo som vyskúšal snáď všetky dostupné nastavenia a zobrazuje sa to rovnako.

Ale zvláštne je že iba pri tom jednom type lokácií pričom ostatné zobrazuje tak ako má korektne...

aha... ano mám to v program files a podla toho topicu som si dohladal aj sejvy :) čiže potom ti môžem poslať ten s PROGEMY ak sa mi podarí zistiť ako :)
PlasmaKnight??
Liked
Posts: 50
Joined: Mon Oct 14, 2013 6:15 am

Re: chyby zobrazovania?

Post by PlasmaKnight?? »

Vďaka Daemonovi za ústretovosť...

skutočne sa nejedná o "chyby"
1, vznika kvoli vyžšiemu rozlíšeniu a ked som to dal na pôvodné 640x480 bolo to v poriadku aj u pôvodnych falloutoch
2, sa dá nastaviť v configu
3, výkon procesora mi to ťahá stale hore, ale snad to opraví patch

myslím že to možme dať ako vyriešené a uzavreté :)
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: chyby zobrazovania?

Post by Daemon »

Pozici uloženou v Progemě, kde by to blbo, teda máš? Jestli ano, tak mi jí ještě pošli na mail. Bez toho těžko říct, čím by to mohlo být, nikdo jiný tohle nehlásil.
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: chyby zobrazovania?

Post by valcik »

PlasmaKnight?? wrote:3, výkon procesora mi to ťahá stale hore, ale snad to opraví patch
Za to je zodpovedný sfall. Na rýchlych procesoroch si pýta viac procesorového času, ale toto správanie sa dá upraviť. Otvor si v nejakom textovom editore konfiguračný súbor ddraw.ini, ktorý by mal byť v adresári Fallout2\Resurrection a nastav tento parameter na hodnotu 1:

Code: Select all

ProcessorIdle=1
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [vyřešeno] chyby zobrazovania?

Post by Daemon »

Divné je ale, že mu to dělá jen v Progemě. Každopádně poslal mi save a mě to s ním funguje dobře, takže to rozhodně stojí za vyzkoušení, protože se nezdá být problém v samotné hře.
Post Reply