[vyřešeno] nefunkční sfall ve Wine na Linuxu

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
blah
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 04, 2013 7:58 pm

[vyřešeno] nefunkční sfall ve Wine na Linuxu

Post by blah »

Hoj,

v F2RP fungovalo zvýraznění věcí na zemi po stisku tuším shift. Ale F1.5R to nefunguje. Nenašel jsem potřebnou konfiguraci - dá se to nějak zapnout, nebo jste to úmyslně odstranili?

díks.

EDIT: změna subj. jedná se pravděpodobně o trochu "větší" problém..

Konfigurace: WinXPSP3 (emulované, ve skutečnosti běží Wine 1.7.3 v Linuxu). Funguje vysoké rozlišení, video je roztažené, menu taky, ale třeba komunikační obrazovky, pip-boy, charakterová obrazovka, inventář, atd. jsou v původním rozlišení, vycentrované. Herní plán funguje v hi-res v pohodě.

EDIT2: řešení: v konfiguraci Wine je třeba nastavit ddraw.dll na native.
Last edited by blah on Fri Oct 04, 2013 8:56 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: zvýraznění věcí na zemi

Post by Daemon »

Neodstranili, funguje to i v Resurrectionu. Stačí držet levý shift.
blah
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 04, 2013 7:58 pm

Re: zvýraznění věcí na zemi

Post by blah »

to nefunguje. Ale po bližším zkoumání sem zjistil, že toho nefunguje víc. Vypadá to na nefunkční sfall: nefunguje scrollování kolečkem a mam jen 10 save pozic. Takže chyba bude někde dál, jdu hledat. Byly by nějaký tipy, kde začít?
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: zvýraznění věcí na zemi

Post by Daemon »

Moc mě toho nenapadá, jen obvyklé věci:
Máš všechny soubory Resurrectionu? Seznam je v fores_readme.txt - Hlavně jestli máš ddraw.dll a ddraw.ini
Zkusit spustit jako správce...

Jaký máš OS?
blah
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 04, 2013 7:58 pm

Re: zvýraznění věcí na zemi

Post by blah »

Daemon wrote:Moc mě toho nenapadá, jen obvyklé věci:
Máš všechny soubory Resurrectionu? Seznam je v fores_readme.txt - Hlavně jestli máš ddraw.dll a ddraw.ini
Zkusit spustit jako správce...

Jaký máš OS?
viz edit OP. Soubory jsou všechny, OS emulovaně WinXPSP3 skrz Wine. Restoration Project ve stejný konfiguraci Wine funguje (několikrát jsem to dohrál).

Teď mě napadla jedna věc, musim vyzkoušet, reportnu.
blah
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 04, 2013 7:58 pm

Re: [vyřešeno] nefunkční sfall ve Wine na Linuxu

Post by blah »

sypu si popel!:)

konfigurace Wine nebyla identická s Restoration Project, zapomněl jsem nastavit ddraw.dll na native (viz např. google: fallout sfall wine linux).
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [vyřešeno] nefunkční sfall ve Wine na Linuxu

Post by Daemon »

Super, jsem rád, že to jde rozchodit i na Linuxu.
Vyzkoušej ještě radši, jestli ti jde i global script. Do Fallout 2\Resurrection\ddraw.ini na konec přidej tohle:

Code: Select all

[Resurrection]
Debug=1
Pak pusť novou hru. Když se objevíš v jeskyni, vlevo dole v informačním okně by se ti měla objevit zpráva "global.ssl@60: Game loaded." Jestli se objeví, je vše v pořádku :) Pak si radši debug mod vypni (debug=0), aby tě tam neotravovaly debug hlášky (i když moc jich tam asi nebude).
blah
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 04, 2013 7:58 pm

Re: [vyřešeno] nefunkční sfall ve Wine na Linuxu

Post by blah »

Daemon wrote:Super, jsem rád, že to jde rozchodit i na Linuxu.
Vyzkoušej ještě radši, jestli ti jde i global script. Do Fallout 2\Resurrection\ddraw.ini na konec přidej tohle:

Code: Select all

[Resurrection]
Debug=1
Pak pusť novou hru. Když se objevíš v jeskyni, vlevo dole v informačním okně by se ti měla objevit zpráva "global.ssl@60: Game loaded." Jestli se objeví, je vše v pořádku :) Pak si radši debug mod vypni (debug=0), aby tě tam neotravovaly debug hlášky (i když moc jich tam asi nebude).
yup, fachčí. Zatim (skoro) bez zákysu :)
dsmid
Neutral
Posts: 4
Joined: Fri Apr 11, 2014 8:19 am

Re: [vyřešeno] nefunkční sfall ve Wine na Linuxu

Post by dsmid »

Post Reply