Problém s rozlišením

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
blystar
Neutral
Posts: 7
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:06 pm

Problém s rozlišením

Post by blystar »

Hezký den přeji a předem děkuji za rozšíření mojí nejoblíbenější hry vůbec :) Jsem Vám za to moc vděčný a už teď se těším na chvíle, které u ní prožiji.. F2 mám dohranou mockrát a nedávno jsem uvažoval o tom, se k ní znova vrátit .. bohužel hru znám tak dobře zpaměti, že už mě to prostě netáhlo zpět. Díky Vám mám znova co hrát, nový příběh, nové možnosti .. ale dost řečí ať zbide víc času na hru

Problem je ten, že když si nastavím na mojem wide monitoru větší rozlišení, tak se stane to, že se hra neroztáhne přes celý monitor, pouze se "oddálí" a zůstává jako malé okno ... nevíte, nedá se to někde nastavit v registrech třeba ? měl jsem podobný problém s Warcraftem3 a úprava registrů to spravila .. mám win 764b
User avatar
Ratman
Resurrection team member
Posts: 61
Joined: Fri Dec 14, 2007 11:02 pm
Contact:

Re: Problém s rozlišením

Post by Ratman »

Pokud jsem pochopil tvůj problém správně, tak by měl mít jednoduché řešení. Ke hře je připojen konfigurátor (fores_config - má ikonu biologického ohrožení a je ve stejném adresáři jako fores.exe (fallout2/resurrection)) - v něm si můžeš před 1. spuštěním nastavit, v jakém rozlišení chceš hrát + další možnosti (jde třeba hrát i v okně).
Samota v pustině vás často dohání k šílenství. Jediné, co mi pomáhá udržet si smysl pro realitu, je přátelství s mojí sbírkou zpívajících brambor.
Styx
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Oct 10, 2013 3:42 am

Re: Problém s rozlišením

Post by Styx »

Hi all, tiež mám problém s rozlíšením. Začal som hrať hru. Potom som si chcel zmeniť rozlíšenie. Ale ked ho zmením a hru spustím, tak mi nezobrazuje žiadne Save games. Je nejaká možnosť ako si nastaviť rozlíšenie a nezačínať hru hrať od začiatku? Resp. aby sa mi opäť objavili moje SAVE games?
User avatar
maryo
Resurrection team member
Posts: 23
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:59 pm
Contact:

Re: Problém s rozlišením

Post by maryo »

Změna rozlišení by na uložený pozice neměla mít žádnej vliv. Jestli jsi zkoušel rozlišení víc a nejde ti to s žádnym, tak mě teď bohužel nic nenapadá.
EDIT: Aha, viewtopic.php?f=3&t=100&p=1722#p1722
To jsem neznal, to mi nikdy nedělalo.

Takže pokud je to tim, pravděpodobně bude stačit savy najít a překopírovat je případně spouštět/nespouštět jako správce.
User avatar
Tessai
Neutral
Posts: 3
Joined: Wed Nov 20, 2013 10:42 am

Re: Problém s rozlišením

Post by Tessai »

Nechtělo se mi kvůli tomu zakládat nové vlákno. Zeptám se zde..
Jde nějak udělat, aby hra běžela v 1920x1080 a pouze "dialogové okno" by se otvíralo třeba v 1280x720. Jde mě o lepší čitelnost.
I přes podrobné projití f2_res.ini a ddraw.ini jsem nepříšel na to, jak to "vykoumat". Je to vůbec proveditelné ?
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Problém s rozlišením

Post by Daemon »

Dialogové okno je vždy velké jen 640x480, text rozhodně nijak zvětšovat nejde. Nejsem si jistý, jestli ses ptal na tohle. Pokud ti jde ale jen o to, aby kolem dialogového okna nebylo černo, tak odškrtni v konfigurátoru volbu "Nezobrazovat pozadí kolem dialogového okna". Ve f2_res.ini je to volba DIALOG_SCRN_BACKGROUND
User avatar
Tessai
Neutral
Posts: 3
Joined: Wed Nov 20, 2013 10:42 am

Re: Problém s rozlišením

Post by Tessai »

Daemon wrote:Dialogové okno je vždy velké jen 640x480, text rozhodně nijak zvětšovat nejde.
Ano, tak jsem to myslel. Tím pádem je vše vyřešeno.. DIALOG_SCRN_BACKGROUND mám zaplý .).
Post Reply