Editor postavy

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
Tubb
Neutral
Posts: 1
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:08 pm

Editor postavy

Post by Tubb »

Je funkční nějaká možnost jak editovat soubor uložené hry? Character editory z F2 nefungují a editor .DAT který by to otevřel jsem nesehnal. Díkes
User avatar
Powerack
Liked
Posts: 82
Joined: Mon Oct 07, 2013 8:50 am
Location: Tam bys nedošel
Contact:

Re: Editor postavy

Post by Powerack »

Falche nejde.

Jestli chceš podvádět, vytvoř si novou postavu, přidej jí do každé vlastnosti SPECIALu jeden bod a ulož soubor.

Pak stačí soubor otevřít v nějakém HEXeditoru a upravit hodnoty v prvních řádcích z 06 na 0A.

Co se týče úpravy skillů, to ti neporadím. Tohle je jediný, co jsem kdysi používal.

Ale zajímalo by mně, proč chceš podvádět? Není lepší se vypracovat sám od základů, než koukat po editoru postav, kterej ti to tvý šourání se po pustině usnadní?
Han22
Neutral
Posts: 6
Joined: Fri Oct 11, 2013 5:00 pm

Re: Editor postavy

Post by Han22 »

Tak hru jsem dohrál a nyní bych ten editor taky uvítal. S nacheatovanou postavou jsem si po poctivém dohrání projel zpětně i Fallout 1 a 2, protože jsem chtěl vědět, co mě kde uteklo, protože jsem neměl dostatečnou vědu, paklíč, past nebo repair. Proto se chci zeptat, plánujete časem nějaký editor charakteristik vytvořit, nebo aspoň detailní návod, aby člověk viděl co kde minul?
Albert
Neutral
Posts: 6
Joined: Tue Oct 15, 2013 5:20 am

Re: Editor postavy

Post by Albert »

Zadny editor nefunguje, protoze kazdy mod je vicemene unikatni. F2se data nacte, ale jelikoz jsou funkce zprehazene, pouzit nelze.

U nekterych starsich savu me zajimalo, jestli by treba vyssi veda neco nedostala z pocitace. Pak je idelani zeditovat ulozenou hru v hex editoru, zvysit si bonus u vedy a je to. Na wiki je publikovana struktura SAVE.DAT souboru, staci dohledat funkci/blok Player stats a prepsat hodnotu.
User avatar
Powerack
Liked
Posts: 82
Joined: Mon Oct 07, 2013 8:50 am
Location: Tam bys nedošel
Contact:

Re: Editor postavy

Post by Powerack »

Editor si můžeš napsat sám, když víš, jak je soubor savu nastrukturovanej. Pak jen měníš hodnoty. Ale myslím, že by to s tím stejně nemělo cenu hrát... Prostě by to nebylo ono. No a po dohrání myslím tady není možnost pokračvat, jako ve F2...
Kevorki
Neutral
Posts: 2
Joined: Sun Dec 29, 2013 10:12 pm

Re: Editor postavy

Post by Kevorki »

Udělal sem si na to prográmek...
https://bitbucket.org/jaryn_kubik/fallo ... /downloads

Není to klasickej save editor, edituje hodnoty přímo v paměti fallouta. Tzn. zapnout fallout, zminimalizovat, kliknout na load, poměnit hodnoty -> save.
Ukládat doporučuju vždy mimo obrazovku se statama postavy.
Vyžaduje to .Net 4, ale od windows 7 se todle mám pocit samo instaluje přes windows update...
Pokud pouštíte z nějakýho důvodu fallouta jako správce, je potřeba pouštět i todle jako správce.

Zatim tam sou staty, skilly, traits, tagy, perky (při přidání/odebrání by to mělo samo přičítat/odečítat staty). Možná dodělám inventář nějak, nevim co dalšího by se tak mohlo hodit...
elpin
Neutral
Posts: 2
Joined: Sat Jan 11, 2014 10:20 pm

Re: Editor postavy

Post by elpin »

Díky Kevorki za editor. Myslíš že bys do něj ještě mohl naprogramovat Rysy (anglicky traits)? :oops: Špatně jsem si navolil postavu a už mám pár dnů odehraných... Konkrétně jsem si dal rys Rychlostřelec a pořád jsem dumal čím to že nemůžu zaměřit jednotlivé části těla. Myslel jsem že je to zbraní, ale jak jsem konečně zjistil, není :( Předem moc díky :)

EDIT: Jsem slepej, úplně jsem přehlíd že tam ty Rysy v editoru máš. Ještě jednou díky za super editor!
Kevorki
Neutral
Posts: 2
Joined: Sun Dec 29, 2013 10:12 pm

Re: Editor postavy

Post by Kevorki »

Přidaná možnost měnit i karmu... Někdo to po mně chtěl asi před měsícem, sorry přečet sem to až teď :-)
Samuel
Neutral
Posts: 2
Joined: Sun Dec 07, 2014 6:37 pm

Re: Editor postavy

Post by Samuel »

Dik,

me prijde jako velky fail, ze hru rozerhrajete - dojdete do 4 města a pak zjistite, ze bez sily aspoň 5 si proste neskrknete. To mohli snad dat při generovani postavy nejake upozorneni, ze 5 je minimum a kdo chce mit mensi nez 5, tak je to na jeho vlastní nebezepeci. Pritom je tusim u 4 napsano, ze se jedna o průměrnou hodnotu statu. To si ma clovek jako prochazet stranky a hledat jednotlive charakteristiky zbrani, aby hru mohl zacit hrat? Sorry, F1 a F2 jsem dohral před 10 lety a asi není realne ocekavat, ze si to někdo bude pamatovat.
User avatar
Ratman
Resurrection team member
Posts: 61
Joined: Fri Dec 14, 2007 11:02 pm
Contact:

Re: Editor postavy

Post by Ratman »

Hru jsem vpoho dohrál i se sílou 1.... kde byl konkrétně problém?
Samota v pustině vás často dohání k šílenství. Jediné, co mi pomáhá udržet si smysl pro realitu, je přátelství s mojí sbírkou zpívajících brambor.
Post Reply