[vyřešeno] Po obchodování to padá

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

[vyřešeno] Po obchodování to padá

Post by Mabus »

Prosím o radu. Hra spadne po každém uskutečněném obchodu. Vše proběhne v pořádku, po kliknutí na mluvit to sletí do oken a dá hlášku The instruction at 004eOff1 referenced memory at 0694120b. Nebo tak něco.Bez obchodu se to celkem nedá hrát, Díky
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc

Post by Daemon »

Zvláštní. Co máš za OS a víš co máš za Fallouta (odkud je)?
Hádám, že jsi zkoušel ochodovat s Helen v New Hope. Nebyl jsi už v dalším městě? Abys ověřil, jestli i tam to při obchodu padá nebo jestli nejde jenom o Helen...
Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

Re: Pomoc

Post by Mabus »

No mám Xp sp3, direktX jsem aktualizoval a Fallouta mám staženýho někde z webu. Mám originálku,ale nejde mi cd, tak jsem to musel stáhnout. Obchodovat jsem zkoušel i v rat hole. To samý obchod proběhne a po kliknutí na mluvit to spadne. Zkoušel jsem přeinstalaci a pořád to samý.
Jinak zatím všechno šlape jak má. Jsem se těšil a teď nevím co s plným báglem :-)
Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

Re: Pomoc

Post by Mabus »

Jo ještě Fallout 2 vs. 1.O a mám nainstalovanou češtinu f2cz_1.02.25_090404.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc

Post by Daemon »

Tahle chyba se ještě nikomu nestala, takže jestli ti to nevadí, budeme na tobě muset dělat pokusy... Chci říct s tebou na Resurrectionu :)
Hraješ na nějakém specifickém rozlišení?
Ověř jestli ti funguje Sfall - Zjistíš třeba jen tím, že slotů na ukládání her je víc než 10, že tam máš několik stránek se sloty. A že ve výběru slotů funguje kolečko myši.

Otevři soubor Fallout 2\Resurrection\ddraw.ini a na konec přidej tohle:

Code: Select all

[Resurrection]
Debug=1 
Pak pusť novou hru. Když se objevíš v jeskyni, vlevo dole v informačním okně by se ti měla objevit zpráva "global.ssl@60: Game loaded." - Objevuje se?

Abych vyloučil jednu možnost, potřeboval bych se ujistit: Když obchoduješ s Helen v New Hope, spadne to hned jak vypneš obchodování nebo se ještě objeví rozhovorová volba a spadne to až po ní? A spadne to vždy nebo jen když opravdu dojde k nějaké úspěšné směně zboží?
Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

Re: Pomoc

Post by Mabus »

Takže spadne to i když k výměně nedojde. Prostě Vyberu obchod, výměna funguje normálně (i žádná výměna) a kliknu na mluvit a tma, v oknech chybová hláška, aplikace běží, ale není nikde vidět. Takže to vypnu přes správce, jinak to nejde znovu spustit. global.ssl@60: Game loaded se objevilo a Sfall funguje. Tlačítka obchod se u Helen a ostatních neobjevují - to je předpkládám záměr.
Je to tak smutný courat pustinou, nikdo mi nic neprodá, nic nekoupím, připadám si tak sám :-D
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: Pomoc

Post by valcik »

To je naozaj divné. Podľa mňa je to chybná verzia hry s modifikovaným master.dat, možno by stálo za pokus prubnúť najskôr inú inštalačku.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc

Post by Daemon »

Přiznávám, že jsem trochu v koncích. Ani tim modifikovaným master.dat, jak píše Valcik, si nejsem tak jistý. Jiná istalace Fo2 by asi pomohla, ale to je už dost extrémní řešení.
Měnil jsi nějaké nastavení v konfiguraci nebo zasahoval jsi do ini souborů? Pokud jsi něco měnil, zkus to s defaultním nastavením.
Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

Re: Pomoc

Post by Mabus »

Zkoušel jsem všechno. Normálně hraju se základním nastavením. Padá to u všech obchodů (města i náhodná setkání) Prostě jak začne nabíhat obrazovka dialogu, tak to sletí. Původní Fallout běhá v pohodě. To je fakt smůla. Asi jsem ten blbej perk přenesl do života:-D
Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

Re: Pomoc

Post by Mabus »

Takže jsem všechno odinstaloval vč. savů. Falouta jsem stáhnul znova odsud http://www.rpghry.cz/game.php?id=245&section=downloads Znova nainstaloval - na čistouplnouinstalaci pak Resurrection
a žádná změna. Po ukončení obchodu to spadne. Mě asi z toho.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc

Post by Daemon »

Stáhnul jsem si tenhle Fallout 2 taky, nainstaloval stejně a funguje mi i obchod :?
Fakt nevím, zkusil jsi pustit Fo2 jako správce? Zkus jiné rozlišení, ale jestli ti padá i při 640x480, tak to asi nepomůže.
Hádám, že si teď zkoušel savy z té předchozí instalace, ne? Můžeš mi někam nahrát save, že bych ho vyzkoušel? Nejspíš save bude v pořádku a u mě bude fungovat i s obchodem, ale pro jistotu ať to ověříme, u Fallouta nikdy nevíš :-)
Mabus
Neutral
Posts: 7
Joined: Fri Oct 04, 2013 8:54 am

Re: Pomoc

Post by Mabus »

Zkoušel jsem savy,ale už je nemám. Celý jsem to znova přeinstaloval, ale je to furt stejný. Teď jsem jenom proběhnul z jeskyně k Helen. Jiný rozlišení běhá normálně, ale po obchodu to spadne taky. Jako kdyby hra nevěděla kde načíst ten dialog. No nic, každopádně díky. Budu to ještě zkoušet.
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: Pomoc

Post by valcik »

Mabus, toto je iba výstrel naslepo, ale prípadne to skús:

Tretí servicepack pre XP obsahoval funkciu na ochranu systémových adresárov, podobnú akou je UAC vo Vistách/sedmičkách, možno ti to blokuje nejakú časť inštalácie. Skús reštartnúť počítač v núdzovom režime (klávesou F8 počas reštartu spustíš obrazovku s voľbami), potom nainštaluj plnú hru do samostatného adresára mimo systémových (napríklad C:\HRY), doinštaluj Resurrection, reštartni počítač a nechaj ho nabehnúť normálnym spôsobom - bez núdzového režimu.

Ešte predtým by si ale mohol otestovať, či to pri obchodovaní padá aj v prípade, ak spustíš hru v okne.
Goblin
Accepted
Posts: 25
Joined: Sun Oct 06, 2013 11:20 am

Re: Pomoc

Post by Goblin »

Hlásím tentýž problém. Windows XP, Ressurection nainstalovaný přes čistou originálku z LEVELU. Fallout 2 mám nainstalovaný na odděleném nesystémovém disku. Dvakrát mi to spadlo při ukončování obchodu s Helen. Poprvé mi to pak po restartu zamrzlo i v úvodní animaci. Dál to budu testovat, až přestanu být nasraný, protože jsem mezitím už něco odehrál a zapomněl to uložit... :?
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Pomoc - po obchodování to padá

Post by Daemon »

Jestli máte čas, nemohli byste někdo nainstalovat Restoration Project - http://www.killap.net/fallout2/expansio ... ct_2.2.exe - a vyzkoušet, jestli pak bude padat i Fallout 2 po obchodování?
Post Reply