Boj bez zbrane

Co si myslíte o hře? Chcete se podělit o zajímavé zážitky ze světa Resurrectionu? Také zde můžete nahlásit chybu nebo se poradit s ostatními hráči s řešením úkolů. (Vývojáři vám ale s řešením úkolů příliš radit nebudou, to by bylo moc snadné.) Zde mohou být spoilery!

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

User avatar
Powerack
Liked
Posts: 82
Joined: Mon Oct 07, 2013 8:50 am
Location: Tam bys nedošel
Contact:

Re: Boj bez zbrane

Post by Powerack »

No, hezký. Já už mám tři energozbroje - trošku jsem si do začátku pomohl savem, kde jsem si před jeskyni naskládal pár věcí, abych to nemusel zase jak debil kupovat.

Teď mně ale zajímá, jak se se speech, science a repair na 115 (IN 10) dostanu přes celou základnu obrody bez toho, abych tam musel nějak extra střílet...

Sice mám big guns a rotačáček od šéfa lovců, ale nejde mi to, jak by mělo.
Blister
Accepted
Posts: 24
Joined: Sat Oct 05, 2013 11:30 am

Re: Boj bez zbrane

Post by Blister »

Powerack wrote:No, hezký. Já už mám tři energozbroje - trošku jsem si do začátku pomohl savem, kde jsem si před jeskyni naskládal pár věcí, abych to nemusel zase jak debil kupovat.

Teď mně ale zajímá, jak se se speech, science a repair na 115 (IN 10) dostanu přes celou základnu obrody bez toho, abych tam musel nějak extra střílet...

Sice mám big guns a rotačáček od šéfa lovců, ale nejde mi to, jak by mělo.
Stačí mít řeč a ukráts pár karet a můžeš vyřešit základnu do 5minut, Spasitele pak ukecáš jako vůdce v F1.
User avatar
Powerack
Liked
Posts: 82
Joined: Mon Oct 07, 2013 8:50 am
Location: Tam bys nedošel
Contact:

Re: Boj bez zbrane

Post by Powerack »

No, sprasitele jsem umlátil rotačákem do hlavy :D kecám... Řeč mám, zlodějinu mám, ale ukecat se mi ho nepovedlo. No a jakej je výsledek? Nechá tě jít, nebo co? Nebo to tam sám vyhodí do luftu?
Blister
Accepted
Posts: 24
Joined: Sat Oct 05, 2013 11:30 am

Re: Boj bez zbrane

Post by Blister »

Však říkám to samé jako F1 čili zapne odpočítávání.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Boj bez zbrane

Post by Daemon »

Powerack wrote:No, hezký. Já už mám tři energozbroje - trošku jsem si do začátku pomohl savem, kde jsem si před jeskyni naskládal pár věcí, abych to nemusel zase jak debil kupovat.
Dělat takové fígle se savema nedoporučuju. Nejen, že si tím kazíš hru, ale můžou tak vzniknout ošklivé chyby.
User avatar
Powerack
Liked
Posts: 82
Joined: Mon Oct 07, 2013 8:50 am
Location: Tam bys nedošel
Contact:

Re: Boj bez zbrane

Post by Powerack »

No ale máš pak vidět reakce lidí ve městech ;-) Jinak jasně, že většinu hry chodím v kevlarce. Tu energozbroj mám prostě odlořenou, kdyby něco :D Navíc hru si tím nekazím, už jsem jí několikrát dohrál :wink:
User avatar
Barbucha
Liked
Posts: 74
Joined: Fri Oct 04, 2013 11:33 am

Re: Boj bez zbrane

Post by Barbucha »

Aloha mohl by mi někdo zkušenější vysvětlit, jaký je rozdíl u kopu louskáček a Mae-geri? Mám na mysli způsob boje u postavy, která se specializuje na boj beze zbraně.
Gatts
Accepted
Posts: 28
Joined: Fri Oct 11, 2013 4:07 pm

Re: Boj bez zbrane

Post by Gatts »

Oproti F2 mam pocit ze unarmed (a mozno aj melee) critical hits boli upravene v prospech hraca.
Paraca (aj though) viem tromi-styrmi ranami vyradit z boja (len kriva prec so zlomenou nohou), takze jeden combat round = jeden parac vyradeny.
To by bolo fajn.
Ale nejak to nefunguje na ghoulou (nohy, oci, hlava... maju vacsi damage ale nic co ich vyradi z boja)
Tym padom sa mi investicia do HtH zda nad 100% neefektivnou (na vymlatenie slabych nepriatelov to staci)
Tie speci kopy/udery ani nepouzivam, nebavi ma ze nad 10 bodov zranenia mi nepriatelia lietaju po mape a ja ich musim nahanat.
Spiked knuckles im vie narobit aj 50 damage a zostanu pekne stat (lezat) pri mne. (a je to brane ako HtH fight)
ignackudla
Neutral
Posts: 9
Joined: Thu Oct 24, 2013 5:47 pm

Jak hrát za "mlátičku"?

Post by ignackudla »

Rád bych se zeptal v tomto směru zkušených hráčů na nějaké tipy ohledně hraní za postavu specializující se výhradně na pěsti. Nikdy jsem takhle fallout nehrál a nějak mě to začalo lákat.

Konkrétněji, pro perk Ničitel je třeba mít sílu 8. Počítá se to i s energozbrojí nebo ne?

Jinak plánuju dát jako jedinou bojovou dovednost "pěsti" a lehké zbraně si vytrénuji knihami (na dorážení prchajících nepřátel se to tuším bude hodit :))

A jak doporučujete nastavit postavu?
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: Jak hrát za "mlátičku"?

Post by valcik »

Naplánuj si aj perk Better Criticals, aby padali insta-death zásahy. (PER 6; LCK 6)
Pri sile sa počítajú aj bonusy za energozbroj alebo drogy, ale je to ošklivý exploit! :)
User avatar
Barbucha
Liked
Posts: 74
Joined: Fri Oct 04, 2013 11:33 am

Re: Jak hrát za "mlátičku"?

Post by Barbucha »

S.P.E.C.I.A.L pro postavu milující boj beze zbraně.

Síla 8
Vnímání 6
Odolnost 4
Charisma 4
Inteligence 10
Hbitost 10
Štěstí 5 ( V Aquerbourque u šamana se zvýší + 1) --> musí být kladná karma cca 100

traity - talentovaný, jednoruký

Dovednosti:
Boj beze zbraně, řeč + jakoukoliv jinou dovednost doporučuji zálesák, kvůli otravným náhodným setkáním) Jaké další perky vzít v úvahu? Zkrátka takové, které Vám zvýší či jinak pomůžou k boji. Vzal bych si určitě všímavost, bonus pohybu, bonus v boji zblízka, lepší kritické zásahy jakmile budete mít štěstí 6, mrštný, (zabiják), (tichošlápek), tichá smrt, ničitel. Perky v závorkách bych nechal na vás. Já jsem si vzal i perk tajemný cizinec a kolikrát sem si tu hru užíval daleko líp, než kdybych postupoval podle nějakých návodů. Tento build je parádní, pokud chcete zkusit něco nového. Pokud si nastavíte takový special, tak jsou vaše ruce s energopěstí devastující. Takové houževnaté párače si budete dávat k večeři. Kombinace vašich schopností, psycha, případně buffoutu jsou neomezené ;)

Postavy, které si vzít sebou: Určitě Vořecha :) ten je prostě nejlepší přítel do pustiny. A pak už záleží na vás, jaké dívčině dáte větší šanci. Buď Keri a nebo Lystru. Pokud chcete chlapce, tak holt musíte být grázl a jít to vymlátit s Gabrielem :)
ignackudla
Neutral
Posts: 9
Joined: Thu Oct 24, 2013 5:47 pm

Re: Jak hrát za "mlátičku"?

Post by ignackudla »

A co přesně má za bonus ten trail jednoruký?
lopata
Idolized
Posts: 104
Joined: Wed Oct 09, 2013 6:01 pm

Re: Jak hrát za "mlátičku"?

Post by lopata »

ignackudla wrote:A co přesně má za bonus ten trail jednoruký?
doporučuji k nastudováni http://kdp.wz.cz/fallout/fallout2_svk.html

One Hander(Jednoručný): Veľa z najlepších zbraní v hre je obojručných, ale je to dobré pre HtH postavy, pretože bonus sa vzťahuje pre zbrane triedy Unarmed, z ktorých žiadna nie je obojručná (na vaše úplne neozbrojené údery a kopy to nemá vplyv).
ignackudla
Neutral
Posts: 9
Joined: Thu Oct 24, 2013 5:47 pm

Re: Jak hrát za "mlátičku"?

Post by ignackudla »

Jo díky, to znám, tam ale není přesně napsáno, co to dělá. Nebo jsem to alespoň nenašel.

Nicméně našel jsem to zde: http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_2_traits :)
Post Reply