[vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
ironjohn
Neutral
Posts: 5
Joined: Sat Oct 12, 2013 6:43 am

[vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by ironjohn »

Ahoj,
mám problém, když zadám new game, najede intro, který přeskočím.. A pak už jenom šedá obrazovka s černým pruhem dole.

Poradí někdo?Díky,
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Šedá obrazovka po new game

Post by Daemon »

Ahoj, máš plnou instalaci Fallotu 2? Aby se vše načítalo z disku a ne z CD/DVD. A jestli máš nainstalováno v Program Files, spouštěj hru jako správce.
midway
Neutral
Posts: 2
Joined: Mon Nov 18, 2013 12:22 pm

Re: Šedá obrazovka po new game

Post by midway »

Zdar, jak dopadlo řešení tohoto problému? Mám stejný problém. Hra je nainstalovaná komplet na disku, spouštím jako správce. Fallout 2 normálně rozjedu. Resurrection se rozběhne pouze v šedém okně dole s černým pruhem. Hudba hraje, menu se také při stisku escape objeví. Nainstalováno je to v program files/gog.com/fallout 2/resurrection. Cesta ale při instalaci myslím změnit nešla. Díky
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Šedá obrazovka po new game

Post by Daemon »

Problém teoreticky může způsobovat antivir. Hlavně nějaké z posledních aktualizací Avastu nemá Resurrection v Program Files úplně ráda. Viz třeba zde - viewtopic.php?f=3&t=252
Koukni, jestli máš všechny potřebné soubory, seznam je v readme souboru v Resurrection adresáři.

Případně spusť Resurrection konfigurátor a zkus změnit nastavení, konkrétně rozlišení a grafický mód. Jestli to nepojede v jiném nastavení.

Ale doporučuju radši jako první Fallout 2 a Resurrection přeinstalovat do nějakého vlastního adresáře než do Program Files. To samo o sobě často pomůže vyvarovat se podobným problémům.
midway
Neutral
Posts: 2
Joined: Mon Nov 18, 2013 12:22 pm

Re: Šedá obrazovka po new game

Post by midway »

Problém vyřešen !!! Jednalo se o umístění. V Program Files nefunkční. Nyní na C:/Fallout 2 v pohodě. Už mám za sebou 2 bezesný noci. Sakra :/ Je to hardcore zase.
User avatar
fox03
Accepted
Posts: 10
Joined: Tue Jan 21, 2014 4:23 pm

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by fox03 »

Zdravím.
Mám naprosto stejný problém ještě s tím, že se mi zdá, že nefunguje konfigurátor. Vše- výše popsané jsem zkontroloval a vše je tak jak má být. Tedy složka se hrou je v adresáři D:\Fallout2 , v ní je critter.dat, který má 163 000kB, je tam i master.dat, který má přes 325 000kB, Fallout 2 mi jde spustit, antivir vypnutý, ať spustím jako správce nebo ne, ať v režimu kompatibility nebo bez něj, tak šedá obrazovka a hudba hraje. Po stisku ESC nabídka. Jo a vše je v angl.
Je něco, co jsem zapomněl nebo obešel?
EDIT. Zapomněl jsem, že při startu hry se zobrazí chybová hláška: "Program nelze spustit, protože v počítači chybí d3dx9_31.dll. Pokuste se tento problém vyřešit přeinstalací programu." Po kliknutí na OK - nic jiného nejde- se hra spustí. DirectX verzi june2010 mám instalovanou hned 2x - Jednu z ulož.to, ten je ve složce TEMP a jednou přes DLLfixer.com nainstalován do složky "System32" (tam ručně nešel dát i přes to, že jsem správce). Když jsem DirectX nainstaloval "jen" jednou, hra nefungovala.
Last edited by fox03 on Tue Jan 21, 2014 5:25 pm, edited 1 time in total.
Hraju pro zábavu, Resurrection se povedl vyjímečně krásně!
Hoši, děkujem!
Mám rád všechny barvy! :-)
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by Daemon »

A v D:\Fallout2\Resurrection máš pak soubory Resurrectionu ? To, že jsi zkontroloval přítomnost *.dat souborů původního Fallout 2 je dobře, ale ještě víc to chce ověřit právě soubory Resurrectionu.
Cos myslel tím, že nefunguje konfigurátor? Co přesně dělá?
User avatar
fox03
Accepted
Posts: 10
Joined: Tue Jan 21, 2014 4:23 pm

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by fox03 »

Daemon wrote:A v D:\Fallout2\Resurrection máš pak soubory Resurrectionu ? To, že jsi zkontroloval přítomnost *.dat souborů původního Fallout 2 je dobře, ale ještě víc to chce ověřit právě soubory Resurrectionu.
Cos myslel tím, že nefunguje konfigurátor? Co přesně dělá?
Ve složce Falloutu2 jsou soubory a složka Resurrectionu a v ní další :-) (složka "resdata" a souborů 15) všechno má větší hodnotu než 10kB kromě "ddraw_ResTranslation" a "fores.cfg", ale hádám, že by to mělo být tak správně. A to, že nefunguje konfigurátor odhaduji z toho, že se mi hra vždy spustí v jednom rozlišení, nehledě na to, že jednou dám 800x600, podruhé 1024x480, potřetí 1360x768. Vždy je šedý rám - tam, kde předpokládám hrací plochu, stejně velký.
Omlouvám se za složité popisování, ale nevím, jak jednodušeji to vyjádřit.

Edit:
Našel jsem prázdné složky, konkrétně:
D:\Fallout 2\Resurrection\resdata\proto\critters
D:\Fallout 2\Resurrection\resdata\proto\items
D:\Fallout 2\Resurrection\resdata\MAPS

Tyto tři jsou prázdné, nepomáhá přeinstalování,
a ve složce
D:\Fallout 2\Resurrection\resdata\scripts\ je pouze global.ini. Je to tak správně? Instalátor stažen z "resurrection.cz/download/"
Hraju pro zábavu, Resurrection se povedl vyjímečně krásně!
Hoši, děkujem!
Mám rád všechny barvy! :-)
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by Daemon »

To je všechno v pořádku a pokud ti konfigurátor načte nastavení, které jsi před tím uložil, tak funguje. To spíš jen hra se vůbec nenačte, tak nenačte asi ani nastavení.

Ten edit v tvém předchozím příspěvku obsahuje tu nejzásadnější informaci, ještě že jsem se teď zpětně podíval. Je dobré zmínit, co ti hra při spuštění hlásí. Co máš vlastně za OS? Nerozumím, jak ty DirectX instaluješ do složek a proč z uloz.to? Přece instalátor udělá všechno sám, ale chce to instalovat opravdu DirectX a ne používat DLLfixer.

Zkus normálně nainstalovat z toho odkazu:
http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=8109
To teda většinou pomáhá při problémech s jinou knihovnou, ale třeba pomůže i s tímhle. Až pokud tohle nepomůže, zkus přímo ten dll nahrát do Fallout 2 adresáře i do Fallout 2/Resurrection, tady je ten dll:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/250 ... dx9_31.dll
User avatar
fox03
Accepted
Posts: 10
Joined: Tue Jan 21, 2014 4:23 pm

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by fox03 »

Daemon wrote:To je všechno v pořádku a pokud ti konfigurátor načte nastavení, které jsi před tím uložil, tak funguje.
Ano, po uložení načte poslední uložené nastavení, takže považuji za vyřešené.
Daemon wrote:Co máš vlastně za OS?
Win 7
Daemon wrote:Nerozumím, jak ty DirectX instaluješ do složek a proč z uloz.to? Přece instalátor udělá všechno sám, ale chce to instalovat opravdu DirectX a ne používat DLLfixer.
Nejdřív jsem stáhnul soubor z readme, nainstaloval, ale chyba se objevovala dál, stáhnul jsem si knihovnu *.dll na kterou mě to odkazovalo na uloz.to, podíval se, kam by měla přijít a pokusil se ji tam nacpat, ale systém mi to odepřel, tak jsem to udělal přes DLLfixer, protože ten mi to prozatím vždy opravil k mému prospěchu (a rychleji).
Daemon wrote:Zkus normálně nainstalovat z toho odkazu:
http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=8109
Tohle stažené mám, četl jsem readme, ale nepomohlo mi to, lépe řečeno po instalaci se hláška objevovala dál a hra nešla spustit. Původní F2 ano. :-)
Daemon wrote:Až pokud tohle nepomůže, zkus přímo ten dll nahrát do Fallout 2 adresáře i do Fallout 2/Resurrection, tady je ten dll:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/250 ... dx9_31.dll
Zkusím, děkuji za radu
Hraju pro zábavu, Resurrection se povedl vyjímečně krásně!
Hoši, děkujem!
Mám rád všechny barvy! :-)
User avatar
fox03
Accepted
Posts: 10
Joined: Tue Jan 21, 2014 4:23 pm

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by fox03 »

Daemon wrote:Až pokud tohle nepomůže, zkus přímo ten dll nahrát do Fallout 2 adresáře i do Fallout 2/Resurrection, tady je ten dll:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/250 ... dx9_31.dll
Tak až po nahrání souboru "d3dx9_31.dll" do adresáře Fallout 2 a do Fallout 2\rescurrection mi pomohlo. Děkuji za tvůj čas při řešení mého problému.
Předtím jsem viděl původní pozadí s držkou emzáka z Enklávy, a angličtinu v celé hře a při úvodním intru (do hry) dole běžely titulky z originálu - "Come in, Chosen One" :-D A po přidání knihovny se spravily i barvy.

Ještě jednou díky a jdu si to užít :!: :wink:
Hraju pro zábavu, Resurrection se povedl vyjímečně krásně!
Hoši, děkujem!
Mám rád všechny barvy! :-)
valcik
Betatester
Posts: 122
Joined: Fri Oct 04, 2013 10:40 am

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by valcik »

Už len pre info:
fox03 wrote:
Daemon wrote:Zkus normálně nainstalovat z toho odkazu:
http://www.microsoft.com/en-us/download ... px?id=8109
Tohle stažené mám, četl jsem readme, ale nepomohlo mi to, lépe řečeno po instalaci se hláška objevovala dál a hra nešla spustit. Původní F2 ano. :-)
Schválne som to pred pár minútami overil. Linkovaný inštalátor DirectX9.0c obsahuje archív OCT2006_d3dx9_31_x86.cab, v ktorom je aj súbor d3dx9_31.dll vo verzii 9.15.779.0 - je to presne tá istá verzia, ktorú ti Daemon uploadol samostatne v nasledujúcom príspevku. Inštalácia DX9.0 ti nepomohla iba preto, lebo si si predtým zaprasil celý systém používaním DLL fixera, ktorý ti do systémového adresára nakopíroval zastaralé súbory chránené proti prepisovaniu. :roll:

edit: Alebo si to iba rozbalil a nenainštaloval. Pri prvom spustení stiahnutého súbora directx_Jun2010_redist.exe sa akurát celý inštalátor rozpakuje do zvoleného adresára. Potom sa musíš do toho adresára presunúť a poklepaním na DXSETUP.exe inštalovať.
User avatar
fox03
Accepted
Posts: 10
Joined: Tue Jan 21, 2014 4:23 pm

Re: [vyřešeno] Šedá obrazovka po new game

Post by fox03 »

valcik wrote:Už len pre info:
edit: Alebo si to iba rozbalil a nenainštaloval. Pri prvom spustení stiahnutého súbora directx_Jun2010_redist.exe sa akurát celý inštalátor rozpakuje do zvoleného adresára. Potom sa musíš do toho adresára presunúť a poklepaním na DXSETUP.exe inštalovať.
Nejdřív jsem stáhnul, pak rozbalil, následně nainstaloval. Děkuji za info a čas všech přítomných, příště budu moudřejší :-)
Hraju pro zábavu, Resurrection se povedl vyjímečně krásně!
Hoši, děkujem!
Mám rád všechny barvy! :-)
Post Reply