[Vyřešeno] Nefunguje klávesnice

Obecná diskuze o Resurrectionu bez spoilerů. Jestli máte dotaz netýkající se obsahu hry nebo problémy s instalací či spuštěním, tohle je ta správná sekce, kam napsat.

Moderators: Ratman, Seto, Saruman, feťák8, valcik, NovaRain

Post Reply
Zelvik
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Jan 09, 2014 12:12 am

[Vyřešeno] Nefunguje klávesnice

Post by Zelvik »

Ahoj,

moc prosím o radu.

Mám klávesnici G15 od Logitechu a bohužel mi nefunguje v Resurrection. V původním Falloutu 2 funguje normálně.

Díky moc za pomoc.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Nefunguje klávesnice

Post by Daemon »

Ahoj,
zatím jsem se nesetkal s tím, že by měl někdo problém s klávesnicí. Zkoušíš to na něčem konkrétním ve hře? Jaký máš OS? A hraješ v okně nebo fullscreen?
deepeyes
Neutral
Posts: 3
Joined: Sun Nov 10, 2013 4:36 pm

Re: Nefunguje klávesnice

Post by deepeyes »

Ne, že bych si chtěl stěžovat, ale něco podobného se mi občas stane taky. Klávesnice je výchozí notebooková a někdy prostě přestane reagovat, nejde ukládat ani napsat nic nikam. Ale přikládám to tomu, že hraju přes Wine a občas přepínám okna, protože na druhé ploše třeba běží film nebo něco hledám na internetu a nechci vypínat Res. A někdy se prostě klávesnice zapomene a dokud nespustím Res znovu, tak nejde.
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Nefunguje klávesnice

Post by Daemon »

Je možné, že to bude nějaký problém Sfallu nebo HiResu ve Wine. Máš nastaveno "native,builtin" pro soubory ddraw.ini a ddraw.dll ve složce Fallout 2/Resurrection ?
Zelvik
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Jan 09, 2014 12:12 am

Re: Nefunguje klávesnice

Post by Zelvik »

Daemon wrote:Ahoj,
zatím jsem se nesetkal s tím, že by měl někdo problém s klávesnicí. Zkoušíš to na něčem konkrétním ve hře? Jaký máš OS? A hraješ v okně nebo fullscreen?
Ahoj

windows 7 home premium, ale tím to nebude v "originální" Falloutu 2 klávesnice funguje bez problémů.
Jelikož klávesnice nefunguje od prvního spuštění, tak to nemám moc možností vyzkoušet na něčem konkrétním. Vyzkoušel jsem všechna rozlišení i s volbou okno/fullscreen a beze změny ..nefunguje stále.
Pokud mi potrvdíte , že je to problém v ddraw.dll nebo f2_res.dll, tak zkusím přepsat soubory z Fallout 2\Resurrection\resdata do Fallout 2\data (na grafiku kašlu).

Diky za odpoved
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Nefunguje klávesnice

Post by Daemon »

Jaktože nemáš možnost to vyzkoušet na něčem konkrétním? Klávesnice není primární na ovládání Falloutu 2, hlavní je myš, takže nemáš problém se kamkoli proklikat.
Kopírovat soubory z Fallout 2\Resurrection\resdata do Fallout 2\data by k ničemu nebylo. Předpokládám, že originální Fallout 2 máš bez Sfallu a High Resolution patche? Proto si myslím, že by mohl být problém v jednom z nich. Ale to chce vyřešit, jak to zprovoznit s nima. Zkus spustit Resurrection jako správce, pokud to ještě neděláš. Případně v souboru Fallout 2\Resurrection\ddraw.ini najdi položku BackgroundKeyboard a přepiš jí na 1, tedy aby tam bylo:
BackgroundKeyboard=1
Zelvik
Neutral
Posts: 3
Joined: Thu Jan 09, 2014 12:12 am

Re: Nefunguje klávesnice

Post by Zelvik »

Daemon wrote:Jaktože nemáš možnost to vyzkoušet na něčem konkrétním? Klávesnice není primární na ovládání Falloutu 2, hlavní je myš, takže nemáš problém se kamkoli proklikat.
Případně v souboru Fallout 2\Resurrection\ddraw.ini najdi položku BackgroundKeyboard a přepiš jí na 1, tedy aby tam bylo:
BackgroundKeyboard=1
Diky myš mi funguje bez problémů.. o tu nešlo. šlo mi o klávesnici. Vím, že primární je myš, ale jméno s ní napíšeš :-))

Jo ta změna BackgroundKeyboard=1 pomohla, v "původním" Falloutu byl BackgroundKeyboard=0 a klávesnice fungovala.

Díky moc za pomoc
User avatar
Daemon
Resurrection team member
Posts: 1179
Joined: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm
Contact:

Re: Nefunguje klávesnice

Post by Daemon »

Zelvik wrote:Diky myš mi funguje bez problémů.. o tu nešlo. šlo mi o klávesnici. Vím, že primární je myš, ale jméno s ní napíšeš :-))
Jasně, reagoval jsem jen na tvoje tvrzení, že toho moc nevyzkoušíš. Nemožnost napsat jméno ti nebrání dostat se ve hře dál :-)
Zelvik wrote:Jo ta změna BackgroundKeyboard=1 pomohla
Super
Post Reply