Fallout 1.5: Resurrection17.11.2016 Patch verze 1.5

Nový patch pro Resurrection, tentokrát již verze 1.5, je nyní k dispozici ke stažení. Můžete stahovat patch například zde nebo celou hru ve verzi 1.5 zde. Více odkazů je tradičně na stránce Stažení.

Nová verze obsahuje velké množství oprav a drobných vylepšení. Mnoho z opravených chyb a problémů bylo objeveno díky vám, hráčům. Spoustu jste nám jich nahlásili, několik jsme jich zjistili také sledováním hraní Resurrectionu ve videích na YouTube.

Základní informace k patchi, které doporučuji přečíst před aktualizováním Resurrectionu:
- Samotný patch lze aplikovat na jakoukoli starší verzi Resurrectionu. Neobsahuje jen změny, které jsme dělali do verze 1.5, ale i všechny ze starších patchů.
- Uložené pozice nejsou zpětně kompatibilní. Po určitých změnách už Fallout 2 prostě nedokáže načíst pozice uložené před těmi změnami. Uložené pozice ze starších verzí Resurrectionu tedy ve verzi 1.5 nepůjdou načíst.
- Aktualizovali jsme Sfall a High Resolution patch, které jsou součástí Resurrectionu. Pokud ale budete chtít v budoucnu tyto patche aktulizovat na novější verze, můžete nyní snadno zkopírováním novější verze souboru ddraw.dll (pro Sfall) nebo f2_res.dll (pro High Resolution patch) do adresáře Fallout 2/Resurrection. Nekopírujte ale do Resurrectionu soubory ddraw.ini a f2_res.ini. Resurrection má své specifické nastavení v těchto souborech, které se liší od defaultního nastavení High Resolution patche a Sfallu.
- Jelikož se s patchem aktualizují i ini soubory Sfallu a High Resolution patche, nastavení, které jste mohli změnit v Resurrection konfigurátoru (například rozlišení hry), se vrátí na základní. Musíte si znovu přes konfigurátor nebo editování těchto souborů vše nastavit.
- Adresář "resdata", který byl v adresáři Resurrection, jsme pro verzi 1.5 přejmenovali na "data". Instalátor patche se o přejmenování adresáře automaticky postará. Díky tomu by měly nyní s Resurrectionem bez problémů pracovat různé programy na editaci souborů Falloutu.
- Pokud jste si stáhli soubory s provizorní opravou nějaké konkrétní chyby, tyto soubory nyní smažte (projděte podsložky ve složce Resurrection/data, respektive původně Resurrection/resdata), aby se už nenačítaly. Šlo opravdu jen o provizorní opravy. Jejich lepší provedení je již ve verzi 1.5 obsaženo.
- Pokud chcete vidět seznam změn, je v souboru fores_change.log, který najdete ve složce s nainstalovaným Resurrectionem. Nebo se můžete podívat přímo zde. Pozor ale, obsahuje spoilery!
- Pokud narazíte na problém s instalací nebo spuštěním Resurrectionu, podívejte se nejdříve do readme souboru, jestli neobsahuje radu, jak váš problém vyřešit. Pokud vám readme nepomůže, napište nám na fórum nebo na email, pokusíme se vám pomoct.

Užijte si hru!

Daemon