Fallout 1.5: Resurrection30.01.2013 Čím vyniká Fallout: Resurrection?

Píši tyto dojmy jako veterán původních Falloutů a hráč skoro všech jeho modifikací. Modifikace Awaken a Fallout Tactics: Redux jakožto zástupci modifikací pro Fallout Tactics. Balíček módu Fallout FIXT pro Fallout 1, Wasteland Merc 2, demo Mutants Rising, vydaná část Shattered Destiny, Fallout 2 Restoration Project, MIB88 Megamod, Fallout of Nevada, Last Hope, demo Ardent's Fallout 2 Mod a demo Olympus 2207 jakožto zástupci těch největších modifikací pro Fallout 1 a Fallout 2.

Spousta z nich má svoje unikátnosti, každá má něco, v čem předčívá ty ostatní. Čím tedy vyniká Fallout: Resurrection? Svým temným nádechem.

Zapomeňte na starý systém questů, kde dobro znamenalo více zkušeností a zlo více peněz. Hoďte do koše starý systém vždy kladných hrdinů, představitelů dobra a na první pohled rozpoznatelných bídáků s neuspokojenou touhou škodit a páchat zlo. Nic takového tady nenajdete. Tady realita není černá a bílá. Tady má spoustu odstínů šedi.

Přes všechna varování jsem se pokoušel jít ve šlépějích dobra a činit tak dle nejlepších možností. Jenže se hodně brzy ukázalo, že to bude nemožný úkol. Fallout a celý jeho svět je pustina bez pravidel, bez nějakých hodnot, bez morálky a je to místo, kde peníze, zbraně a moc hrají prim. Ve Fallout: Resurrection nenajdete vždy kladné a ochotné lidi. Tady i ti, od kterých byste čekali kladný postoj, vás pošlou do řitě a po dalším otravování klidně do hrobu. Nemáte zde boj "klaďasů" typu Bratrstvo oceli a "padouchů" z Enklávy. Tady máte boje mezi krvelačnými gangy, nájezdníky, mafiány, otrokáři a dalším odpadním produktem pustiny.

A i když se zdá, že jste si zvolili to menší zlo, můžete se ještě těžce spálit. Narazil jsem na těžkou situaci, kde jsem se musel okamžitě rozhodnout ke které straně se přidám. Obě strany měly své důkazy a argumenty, obě strany měli mnoho co nabídnout. Taková je realita Fallout: Resurrection.

Hlavní příběh a úkol hry se může zprvu zdát jako klasické klišé, ovšem závěrečný finiš je opravdu dobře udělaný a stejně jako zbytek hry odpovídá atmosféře původních Falloutů.

V rámci dalších předností této modifikace vyzdvihnu vícero alternativ pro splnění úkolů, spousta bonusového čtení a dialogů, pěkně propracovaná města, často originální skriptové řešení a zajímavé úkoly.

Je třeba na závěr dodat, že jsou zde stále dobré důvody, proč je modifikace stále ve vývoji. I když je stav dostatečný na dohrátí hry, chybí zde ještě opravení bugů a závěrečné dolaďování. To si bohužel vyžádá svůj čas.

Tom9k